Nowa aplikacja dla artystów – sprawdź, jak działa Banding

News
Banding

Przedstawiamy Wam nową aplikację kierowaną do muzyków! Banding to miejsce w sieci, które pozwoli Wam znaleźć odpowiednich partnerów do współpracy.

Banding został stworzony w sierpniu 2018 roku. Jego rdzeniem jest algorytm oparty na działaniu platform streamingowych i danych pobieranych z mediów społecznościowych. Aplikacja pomaga zespołom w znajdowaniu potencjalnych partnerów do współpracy. Dobiera ich na podstawie popularności, gatunku lub kraju.

Aplikacja skraca znacznie czas badań, które artyści muszą poświęcić na znalezienie podobnych zespołów, z którymi mogliby się połączyć. Daje setkom tysięcy muzyków możliwość zwiększenia ich widoczności na rynkach krajowych i międzynarodowych oraz dotarcia do odpowiednich odbiorców.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Banding – jak działa aplikacja?

Tak twórcy aplikacji piszą o idei jej powstania:

Twój sukces zależy od sieci i posiadanych znajomości. Chodzi o to, kto Cię komu poleci, kto doda Cię do swojej popularnej playlisty lub który z influencerów opowie o Twoim świetnym koncercie. Nie ma znaczenia, ile pieniędzy włożysz w swoje media społecznościowe. Jeśli nie masz odpowiednich powiązań – utkniesz.

Tym właśnie zajmuje się Banding – otwiera zupełnie nowy wymiar potencjalnych połączeń, które możesz mieć jako twórca. Aplikacja pozwala artystom rozwijać sieć kontaktów, dostosowywać ją do swoich możliwości i łączyć się z innymi osobami w obrębie rynku.

Golan – oficjalny ambasador aplikacji Banding

Pierwszym oficjalnym ambasadorem aplikacji jest elektroniczny zespół Golan. To rumuńska grupa, którą możecie kojarzyć chociażby z występu w Polsce w 2015 roku podczas Open’er Festival. Korzystając z aplikacji, macie możliwość zdobyć slot jako support przed ich koncertem.

Banding – zacznij już dziś

Pobierz Banding, zarejestruj swój profil i znajdź zespoły, których wcześniej nie znałeś. Zorganizuj wspólne koncerty i wspierajcie się nawzajem. Przedstaw się organizatorom, menedżerom i osobom, które będą Cię promować. Przede wszystkim pamiętaj, że najważniejsze są połączenia!

Już dziś możesz zgłosić swój zespół do zagrania supportu przed grupą Golan. Swoje zgłoszenia możesz przesyłać tutaj.

Golan 2

Golan

Tworzysz inną muzykę niż elektronika? To świetnie. Zarejestruj swój zespół już dziś – niebawem twórcy aplikacji ogłoszą kolejnych ambasadorów Banding, z którymi masz szansę nawiązać współpracę.

Więcej o Banding dowiesz się na oficjalnej stronie internetowej aplikacji oraz na profilu na Facebooku.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →