Nouvelle Vague świętuje 15 lat i zagra w Polsce

Eventpromo
Nouvelle Vague w Warszawie i Poznaniu bilety

Można nie kojarzyć ich twarzy, ale nie sposób nie znać ich muzyki. Nouvelle Vague, jeden z najsłynniejszych francuskich zespołów ostatnich dwóch dekad, świętuje 15-lecie. Z tej okazji zagra m.in. w Polsce.

Nouvelle Vague. Duma Francji

Nouvelle Vague to zespół inny niż wszystkie. Dużym błędem byłoby nazywanie go cover bandem. Przez 15 lat swojej kariery, muzycy wypracowali unikatowy styl, dzięki któremu grane przez nich numery nabierają kompletnie nowego charakteru. Wysmakowane, eklektyczne aranżacje mniej i bardziej znanych utworów, przysporzyły Francuzom niebywałej sławy. Część kawałków, które przez lata lądowały na warsztacie Nouvelle Vague, nie tylko zyskało nowe życie. To właśnie dzięki interpretacjom francuskiego kolektywu niektóre z nich stały się znane szerszej publiczności.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nouvelle Vague. Nowa fala i coś więcej niż covery

Producenci Marc Collin i Olivier Libaux, stanowiący trzon zespołu od samego początku istnienia, postawili na brzmienie inspirowane francuską kinematografią lat 60. Zresztą nawiązuje do tego nazwa formacji, która w języku Verlaine’a oznacza Nową Falę. W muzyce grupy słychać wyraźne inspiracje twórczością takich postaci jak France Gall, Françoise Hardy czy Serge Gainsbourg. Niewymuszone, przyjemne dźwięki w połączeniu z partiami w wykonaniu świetnych wokalistek, sprawiły, że Nouvelle Vague szybko zyskali fanów na całym świecie.

Na przestrzeni lat, francuska formacja nagrała własne wersje numerów takich zespołów jak Depeche Mode, Joy Division, Eurythmics, The Clash czy New Order. Marc Collin i Olivier Libaux nie próżnują. Producenci eksplorują czasem bardzo odległe rejony muzycznego świata w poszukiwaniu interesującego kawałka do interpretacji.

15 lat Nouvelle Vague – koncerty w Polsce

Z okazji 15-lecia istnienia, grupa rusza trasę koncertową. W jej ramach formacja przypominać będzie przede wszystkim utwory z albumów Nouvelle Vague i Bande à Part. Zespół zapowiedział dwa koncerty w Polsce:

18 czerwca 2020Niebo, Warszawa
19 czerwca 2020Tama, Poznań

Sprzedaż biletów na te wydarzenia ruszy 24 stycznia. Wejściówki dostępne na stronie Biletomat.pl.

NOUVELLE VAGUE w Warszawie i Poznaniu

Biletomat.pl
od 109 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →