Zobacz 'Nocny Poznań w Blasku Neonów’ FOTORELACJA

Lifestyle

Od piątku w Muzeum Narodowym w Poznaniu można podziwiać nową wystawę, dotyczącą jednego z niegdyś nieodłącznych elementów nocnego życia każdego miasta. Kultowe neony znikają z miejskich ulic, ale w Poznaniu otrzymały nowe życie.

Wystawa przybliża zwiedzającym historię poznańskich neonów, począwszy od tych najstarszych, przez pierwsze napisy świetlne z lat międzywojennych, neonowy boom lat 60. XX wieku, aż po kres tej formy dekoracji miejskiej przestrzeni, który nastąpił w latach 80. XX wieku.

Ekspozycja obejmuje ponad 20 neonów, które rozświetlały miasto na stałe zapisując się w pamięci Poznaniaków. Wśród nich znajdują się prawdziwe giganty takie jak neon „Bar Tempo” wykonany przez Piotra Heinze. Neon powstał na przełomie lat 60. i 70.  w czasie intensywnej neonizacji Poznania. Pół wieku zdobił budynek na ulicy Święty Marcin. Zdemontowany we wrześniu zeszłego roku neon otrzymał drugie życie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ekspozycję wzbogacają projekty neonów oraz galeria fotografii ukazujących Poznań nocą. W związku z wystawą przygotowano także bogaty program edukacyjny dla dzieci i dorosłych. Wystawa w Muzeum Narodowym potrwa do 7 czerwca.
Tekst: Maria Kompf, autorka bloga Armaada.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →