20 lat wytwórni Ninja Tune

News

Z okazji 20-lecia istnienia legendarnej wytwórni Ninja Tune, zaplanowano wydanie specjalnego boxsetu oraz liczne imprezy na całym świecie, w tym na warszawskim Free Form Festival.

Wytwórnia Ninja Tune została założona w Londynie przez dwóch dj’ów: Matta Blacka i Jonatana Moore’a, znanych jako duet Coldcut. Dużą popularność przyniosły im nowatorskie aranżacje anglojęzycznej muzyki popularnej. Jako jedni z pierwszych wykorzystali do tego oprogramowanie komputerowe. Wytwórnia w krótkim czasie wypromowała wielu artystów i producentów, którzy nadali jej niepowtarzalne brzmienie.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Muzyka produkowana przez Ninja Tune zagłębia się w wiele rodzajów muzyki, od elektroniki przez hip-hop po jazz i chillout. Artyści wykorzystują pełne spektrum narzędzi: klasyczne instrumenty, gramofony, samplery i komputer. W Ninja Tune wydają takie gwiazdy jak: Amon Tobin, Bonobo, Cinematic Orchestra, DJ Food, Jagga Jazzist, Mr Scruff czy Herbaliser.

 

W tym roku legendarna brytyjska wytwórnia obchodzi 20 rocznicę powstania. Z tej okazji, we wrześniu, ukaże się specjalny jubileuszowy płytowy zestaw, który jest podsumowaniem działalności Ninja Tune. Obszerny boxset będzie się składać z 6 albumów„NINA TUNE XX”, w tym dwa z nich z niepublikowanymi do tej pory utworami. W boksie znajdziemy również sześć płyt winylowych oraz książkę opisującą historię Ninja Tune.

 

 

Z okazji 20-lecia istnienia na całym świecie odbywa się cykl wydarzeń pod nazwą Ninja Tune XX. W Polsce impreza ta będzie miała miejsce w sobotę 16 października 2010 roku, podczas 6 edycji FreeFormFestival. Tego dnia cała druga scena festiwalowa będziemy poświecona tym obchodom. Z tej okazji na festiwalu zaprezentują się Speech Debelle oraz King Cannibal!

 

Źródło: materiały promo

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →