Nils Frahm powraca do Polski w ramach Before Tauron Nowa Muzyka – ZAMÓW BILETY

Wydarzenie

Niepowtarzalny Nils Frahm - pianista i kompozytor, łączący upodobanie do radykalnych eksperymentów z prawdziwą muzyczną wirtuozerią, ponownie zagra dla polskiej publiczności już 9 maja w Krakowie, w ramach cyklu Before Tauron Nowa Muzyka 2015.

Mimo młodego wieku, pochodzący z Berlina artysta zdążył w ciągu ostatnich pięciu lat zapisać się w pamięci fanów muzyki z pogranicza ambientu i klasyki kilkoma doskonałymi płytami. Począwszy od wydanego w 2005 albumu „Streichelfisch”, Nils Frahm nie ukrywa swojej fascynacji mistrzami minimalu, takimi jak Eric Satie, nieustannie jednak szuka nowych środków ekspresji i sposobów, by jego muzyka brzmiała jak dzieła stworzone w XXI wieku.
Współpracując z takimi artystami jak Clark czy Olafur Arnalds, śmiało przełamuje wszelkie granice pomiędzy muzyką taneczną, eksperymentalną, jazzem i klasyką, tworząc jedyne w swoim rodzaju kompozycje rozpoznawalne właściwie od pierwszych taktów. Jego koncerty to prawdziwie hipnotyczne widowiska, skupione na zaskakiwaniu publiczności, a upodobanie do improwizacji i zabaw dźwiękiem zapewniło mu liczną rzeszę fanów na całym świecie.
Nils Frahm zagra koncert 9 maja w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie w ramach Before Tauron Nowa Muzyka 2015. Bilety na wszystkie odsłony BTNM2015 z udziałem Elliphant, Purple, Global Diggers, Clarka i WhoMadeWho, jak i sam festiwal, możecie zamawiać za pośrednictwem Biletomat.pl.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →