Jazdę u boku Schumachera zamienił na didżejkę. Nikita Mazepin spełnia się w nowej roli

Fot. Antonin Vincent
News
Nikita Mazepin

Do dnia napaści Rosji na Ukrainę życie Nikity Mazepina skupione było wokół Formuły 1. Rosyjski kierowca wyścigowy zgodnie z przewidywaniami został wyrzucony z amerykańskiego teamu Uralkali Haas. Zmuszony znaleźć sobie nowe zajęcie, trafił za klubową didżejkę.

Kariera dwudziestotrzyletniego Mazepina w F1 od początku nie należała do spektakularnych. Rosjanin w najbardziej prestiżowym cyklu międzynarodowych wyścigów samochodowych po raz pierwszy pojawił się w 2016 roku. Pełniąc funkcję kierowcy testowego, przez 3 lata przeplatał ją ze startem w Europejskiej Formule 3, Serii GP3 czy Formule 2. W roku 2021 urodzony w Moskwie drugi wicemistrz Azjatyckiej Formuły 3 w sezonie 2019/20 został pełnoprawnym kierowcą Haas F1 Team. Jeżdżąc w zespole u boku syna Michaela Schumachera, Micka, zajął dwudzieste pierwsze miejsce w Mistrzostwach Świata Formuły 1 w sezonie 2021. Przygotowując się do startu nowego sezonu, musiał jednak przełknąć gorzką pigułkę i pożegnać się z marzeniami o starcie w tegorocznym Grand Prix.

Nikita Mazepin. Z bolidu za didżejkę

Zaraz po inwazji Władimira Putina na Ukrainę doszło do szeregu działań związanych z Mazapinem. Pierwszą decyzją amerykańskiego Haas było rozwiązanie umowy ze sponsorem tytularnym teamu, rosyjską firmą Uralkali zarządzaną przez rosyjskiego oligarchę, ojca kierowcy, Dmitrija Mazepina. Niedługo potem zespół ogłosił, że rozwiązał kontrakt z samym kierowcą. Jego miejsce zajął jeżdżący dla zespołu od 2017 do 2020 roku Kevin Magnussen. Niemogący pogodzić się z utratą szansy na dalszą karierę w Formule 1 Mezepin kilka miesięcy temu założył agencję eventową The Ninety Nine Events (nawiązując do roku swojego urodzenia).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W tym roku musiałem na jakiś czas pożegnać się z Formułą 1. Ale żeby otworzyć się na coś innego, trzeba pogodzić się z niepowodzeniami i przeciwnościami. Jeśli nie możesz wyrazić siebie w jeden sposób, musisz znaleźć inny. Po raz pierwszy pojawiam się przed wami w takiej roli. Fajnie, że można odkryć nowe oblicza samego siebie i znaleźć możliwości rozwoju w innych projektach

– tłumaczy w instagramowym wpisie.

Na chwilę obecną trudno zakładać, że Mazepin wystartuje w przyszłości w jakichkolwiek zawodach wyścigowych. Zapytany w kwietniu o możliwość ewentualnego startu jako reprezentant innego kraju tudzież pod neutralną flagą, stwierdził, że nigdy nie zdradzi swojego kraju. Na swoje szczęście kluby w Rosji nie są i raczej nigdy nie będą zakazane. Jeśli Rosjanin sprawdzi się w nowej, roli powrót do F1 nie będzie mu do niczego potrzebny.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →