Niezła sztuka… czyli kobieca elektronika w Polsce

News

Niezła Sztuka to Minifestiwal Twórczosci Kobiecej, który odbędzie się tej jesieni w dwóch stołecznych klubach: Hydrozagadka i CDQ.

Głównym celem organizatorów imprezy jest zwrócenie uwagi na oryginalne i nietuzinkowe kobiece działania artystyczne oraz prezentacja dokonań wykonawczyń muzyki współczesnej i niezależnej z różnych krajów (USA, Gruzja, Grecja, Kolumbia, Polska).

Na Festiwalu zaprezentowane zostaną również przejawy odwoływania się do multimedialnych form przekazu w sztuce kobiet, takich jak VJ, videoart i inne. Program wzbogaci też kobiecy performance i fotografia.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

15 listopada w klubie Hydrozagadka na ul.11 listopada 22 podczas pierwszej odsłony Festiwalu odbędą się m.in.: koncert zespołów Masskotki i Betty Be, o wizualizacje zadba Pani K. , a after party zapewnia Dj Holly Kitty. Na gości czeka również pokaz filmów performerskiego duetu Sędzia Główny.

 

 

Tydzien później w klubie CDQ na ulicy Burakowskiej 12 wystąpią artystki biorące udział w projekcie 4 Women No Cry. Koncepcja wydawania serii 4 Women No Cry sygnowanej przez berlińską wytwórnię Monika, polega na przedstawianiu szerokiej publiczności czterech kobiet różnej narodowości, bardziej lub mniej znanych na elektronicznej scenie muzycznej. Na każdej z 3 płyt z serii spotkały się 4 kobiety z różnych zakątków świata, śpiewające w różnych językach, używające różnych instrumentów akustycznych, elektronicznych, komputerów. Tym co je łączy jest wielka wrażliwość, delikatność, łagodność oraz przepiękne melodie. Każda z tych artystek ma swoje własne, niepowtarzalne brzmienie, od popu, przez folk, elektronikę aż po eksperymentalne kolaże.

Na koncerty do Polski promujące trzecią częśc serii przyjadą cztery artystki: Tusia Beridze z Gruzji, Manekinekod z Grecji, Julia Schammas Holter z USA oraz The Sound of Lucrecia z Kolumbii.

 

 

Artystki wystąpią 22 listopada w klubie CDQ w ramach Festiwalu NIEZŁA SZTUKA organizowanym wspólnie z klubem Hydrozagadka.  Dzień później 23.11.2008 roku odbędzie się jeszcze jeden koncert 4 Women No Cry w tym samym składzie w Poznaniu, w klubie Eskulap. Poczatek o 19:00.

 

 

Poniżej pełen program Minifestiwalu Kobiecej Twórczości NIEZŁA SZTUKA:

15 listopada Hydrozagadka (Warszawa):

wstęp 15 zł
start: 20.00
Wystąpią: Masskotki, Betty Be, Pani K., Holly Kitty. Zaplanowano również pokaz filmów performerskich duetu Sędzia Główny oraz wernisaż studentek ASP.

22 listopada CDQ
(Warszawa):
wstęp: 40 zl (przedsprzedaż), 50 w dniu koncertu
start: 20.00
Wystąpią: Tusia Beridze, Manekinekod, Julia Holter, The Sound of Lucrecia, DJ Monika (label sound system)

 

23 listopada Eskulap (Poznań)

start: 19:00

Wystąpią: Tusia Beridze, Manekinekod, Julia Holter, The Sound of Lucrecia, DJ Monika (label sound system)

 

więcej informacji: http://www.myspace.com/niezlasztuka

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →