Niemoc przenosi „Lekkie Góry” – posłuchajcie nowego singla zespołu

fot. Rałowski.pl - fotografia & film
News

Niemoc nie ustaje w promocji swojego drugiego albumu. Po singlu Plankton, w którym gościnnie udzieliła się Kacha z Coals, przyszedł czas na kolejną petardę od zielonogórskiego zespołu. Tym razem - w stylu powrotu do przeszłości, to znaczy, do czasów ich debiutu, aczkolwiek okraszonym mocno współczesnym wejrzeniem w brzmienie.

Niemoc wydaje Lekkie góry i wraca do korzeni

Drugi krążek grupy już niemalże czai się za rogiem, w porównaniu do siedmiu lat oczekiwania od wydania debiutanckiego albumu Baśnie. Płyta ma ukazać się w październiku tego roku, czyli w sam raz na rekompensatę jesiennej chandry. Zostanie wydana w niezależnym labelu Seszele Records, natomiast dystrybucją cyfrową zajmie się PIAS Poland.

Przeczytaj: Niemoc i vibe’ująca Kacha z Coals w singlu „Plankton”

Przyznam, że wypatruję tego wydawnictwa, bo nie dość, że będzie to powrót składu, którego słuchałam za starych, dobrych, nastoletnich czasów, to na dodatek obwieszczające go single świadczą o zgromadzeniu materiału naprawdę różnorodnego.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Plankton, który powstał z wkładem Kachy z Coals był niejako wizerunkowym oderwaniem od wcześniejszego brzmienia zespołu, a zarazem jego translacją na muzykę dzisiejszą. Dzięki temu zabiegowi, numer mieści się gdzieś pomiędzy – ani stary, ani nowy, a tym bardziej nie stylizowany. Druga zapowiedź nadchodzącego albumu Niemocy to z kolei czysty instrumental o znanym kroju, lecz opatrzony pewnymi niuansami. Mocno odzywają się w nim klimaty ejtisowe, idealne pod rozgrzewanie parkietu.

Niemoc – Plankton feat. Kacha (Video)

Lekkie Góry to chyba singiel, który najbardziej może kojarzyć się ze „starą Niemocą” – instrumentalny, z melodią prowadzoną przez gitarę i podskórnym klimatem lat osiemdziesiątych. Może jest trochę jak starsza siostra Miss Żużla, ale opakowany w nasze nowe inspiracje i muzyczne oraz wizualne doświadczenia. Póki co zapowiada się, że w wydaniu koncertowym na pewno dorówna, a może przewyższy singiel z Baśni, więc warto posłuchać chociażby po to, żeby być gotowym na tańce pod sceną

– czytamy w informacji prasowej

niemoc singiel lekkie góry

Niemoc – „Lekkie góry” – okładka singla

Niemoc – Lekkie Góry (Visual)

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →