Niemcy przyśpieszają proces legalizacji marihuany

fot. Louis Hansel / Unsplash
Kultura Lifestyle News
Weed

Nowy niemiecki rząd zdaje się dotrzymać słowa, które zapowiadał w programie wyborczym. Po włączeniu do swojego programu politycznego pod koniec 2021 roku, przedstawiciele rządu informują o rozpoczęciu procesu legalizacji rekreacyjnej marihuany. Sprawdźcie szczegóły!

Niemiecki rząd daje zielone światło

Niemiecki minister zdrowia był początkowo przeciwnikiem zmian, ale przyznał, że niedawno zmienił zdanie i teraz uważa, że ​​niebezpieczeństwa związane z nielegalnym działaniem przewyższają ryzyko legalizacji rekreacyjnej marihuany.

Zawsze byłem przeciwny legalizacji marihuany, ale zmieniłem swoje stanowisko około roku temu.

– powiedział Karl Lauterbach w rozmowie z niemiecką gazetą Handelsblat

Zobacz także: Malta, jako pierwsze europejskie państwo, legalizuje marihuanę

Niemcy mogą stać się pierwszym krajem europejskim, który udostępni sprzedaż rekreacyjnej marihuany. Obecność rekreacyjnego przemysłu konopi indyjskich w kraju może złagodzić bariery prawne w dystrybucji i dostępie marihuany do użytku medycznego.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jeśli rząd nie zwleka z wydaniem projektu ustawy o zalegalizowaniu rekreacyjnej marihuany, Niemcy mogą zająć pozycję lidera branży rekreacyjnej marihuany w Europie, ponieważ inne kraje wydają się być daleko od drogi do legalizacji.

– twierdzi Dario Sabaghi z Forbesa

Germany moves cloeser to legalize cannabis

W zeszłym tygodniu minister zdrowia Niemiec, Karl Lauterbach, ogłosił, że wkrótce wystartuje proces legalizacji marihuany w kraju. Niedługo później jego słowa potwierdził minister finansów Christian Lindner, który poinformował, że ten proces jest już w toku.

Rozmowy o legalizacji marihuany rekreacyjnej rozpoczną się tego lata, a projekt ustawy ma powstać pod koniec 2022 roku.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →