Nie żyje legenda ambientu

News
Harold Budd - odeszła ikona ambientu

Nie żyje amerykański muzyk awangardowy i ambientowy, Harold Budd. O śmieci artysty poinformowali jego bliscy.

Harold Budd – odeszła ikona ambientu

Artysta odszedł w wieku 84 lat. Steve Takaki, manager Budda, potwierdził magazynowi Rolling Stone, że wieloletni współpracownik Briana Eno zmarł z powodu COVID-19.

Urodzony w 1936 roku w Los Angeles Harold Budd, wychował się w Victorville, w Kalifornii, na pustyni Mojave. Po odbyciu służby wojskowej, w 1962 roku rozpoczął wyjątkowo płodną karierę jako kompozytor. Wkrótce zwrócił na siebie uwagę lokalnego środowiska awangardowego w Kalifornii. W 1976 roku Budd rozpoczął współpracę z Brianem Eno, pionierem w dziedzinie ambientu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

To właśnie przy jego pomocy stworzył swój słynny debiutancki album The Pavilion of Dreams. Następnie dwójka artystów wydała album Ambient 2 (The Plateaux of Mirror), który ujrzał światło dzienne w 1980 roku.  W 1984 roku ukazała się zaś płyta The Pearl, na którym Budd i Eno połączyli siły z Danielem Lanoisem.

Harold Budd and Brian Eno – Late October

Harold Budd w pamięci współpracowników

Przez całą swoją karierę Budd kontynuował współpracę z innymi wybitnymi współpracownikami, takimi jak Elizabeth Fraser z Cocteau Twins oraz z zespołem U2.

Doprowadziło to do nawiązania przez Budda długotrwałej współpracy z Guthrie, z którą to parą na przestrzeni lat wydali wiele wspólnych albumów. Na początku tego roku ukazała się ich ostatnia płyta – Another Flower. W 2020 roku, Budd nagrał także muzykę do serialu To wiem na pewno.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →