Nie żyje „Książę Muzyki Tanecznej”

Fot. Materiały promocyjne
News
Elbee Bad, znany szerzej jako Booke został znaleziony martwy w swoim łóżku w Berlinie

Nowojorczyk Elbee Bad odszedł we śnie na początku czerwca.

Znakomity DJ i producent odszedł  w spokoju

Elbee Bad, znany szerzej jako Booke został znaleziony martwy w swoim łóżku w Berlinie przez swojego współlokatora, rapera INFIDELIX. DJ i producent zajmujący się muzyką house odszedł we śnie. Przyczyna śmierci została określona przez koronera jako „naturalna”.

W marcu tego roku media już raz pisały o śmierci ciemnoskórego muzyka, jednak wtedy informacje te okazały się fałszywe. Tym razem śmierć artysty potwierdziła rodzina i przyjaciele.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Scott Monteith (@deadbeat_blkrtz)

Elbee Bad – książę muzyki tanecznej

Znany jako „The Prince Of Dance Music”, Booker dorastał na Bronksie i Long Island, gdzie szlifował swoje umiejętności jako perkusista i wydawał wczesne house’owe płyty w takich wytwórniach jak: Bassment, Nu Groove i Red Heat. W 1993 roku przeniósł się do Berlina po tym, jak Hard Wax zaprosił go do współpracy jako DJ-a w Planet. Współpracował m.in. z Basic Channel, a w 2012 roku nakładem Rush Hour ukazała się retrospektywa jego twórczości – The True Story Of House Music. Booker prowadził również wytwórnię LaRhon Records.

Wpływ Lamonta Bookera na historię muzyki klubowej jest przemożny, a wciąż jakby niedostrzegany. Warto odświeżyć sobie płyty i single tego niezwykle zasłużonego dla świata muzyki elektronicznej artysty.

lbee Bad (The Prince of Dance) – The New Age House

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →