Nie żyje Janette Slack. Artystka sceny breakbeat miała 42 lata

fot. via "South China Morning Post"
News
Janette Slack pozostawiła po sobie piękne wspomnienia

Wiadomością o odejściu Janette Slack podzieliła za pośrednictwem Facebooka jej rodzina.

Janette Slack pozostawiła po sobie piękne wspomnienia

Janette Slack, DJ-ka i producentka, która zdobyła sławę na londyńskiej scenie breakbeatowej na początku XXI wieku, zmarła 13 listopada w wieku 42 lat. Znana najlepiej w Hong Kongu i Londynie Slack była szefową wytwórni Slack Trax, a wcześniej przez kilka lat pracowała jako redaktorka działu Breaks w słynnym „Mixmagu„.

Urodzona w Hong Kongu Slack została zauważona dzięki sesji w Torture Garden na początku lat 2000, ale później wróciła do rodzinnego miasta, spędzając swój wolny czas na uczeniu dzieci DJ-owania. Podczas pobytu w Londynie została pierwszą kobietą, która wygrała konkurs Denon DJousts, a także często występowała w radiu i telewizji w BBC.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kocham cię i tęsknię za tobą bardzo mocno. Byłaś czymś więcej niż siostrą, córką i przyjaciółką – byłaś światłem i duszą pokoju

– napisał na Facebooku brat zmarłej artystki.

Z kolei jej wieloletni przyjaciel i szef wytwórni Clockenflap, Krafty Kuts, powiedział w rozmowie z „South China Morning Post”:

Janette była osobą posiadającą prawdziwy magnetyzmem – przyciągała, łączyła wszystkich wokół. Posiadała niezrównaną energią i zaraźliwy entuzjazm, który udzielał się każdemu, kto z nią przebywał. Była jedną z kobiet-pionierek, która zdobyła sławę na scenie muzyki elektronicznej – zarówno w Hongkongu, jak i całej Azji, a nawet w Londynie – i miała absolutną pasję do muzyki tanecznej i sceny w ogóle.

Dokładne okoliczności śmierci artystki nie zostały podane do wiadomości publicznej. Nie wiadomo, czy nastąpi to w najbliższej przyszłości.

Janette Slack – Never Enough (Original Mix)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →