Nie żyje DJ i producent Walsh. Brytyjska scena dubstepowa w żałobie

fot. Resident Advisor
News
Walsh nie żyje. DJ-a wspominają przyjaciele i współpracownicy

Walsh, artysta pochodzący z Croydon, odszedł nagle w zeszłym tygodniu.

Walsh nie żyje. DJ-a wspominają przyjaciele i współpracownicy

Brytyjski DJ i producent posługujący się ksywką Walsh zmarł w wieku 40 lat. Tragiczna wiadomość została przekazana w ubiegłym tygodniu za pośrednictwem Instagrama artysty. Przyczyna śmierci muzyka pozostaje niejasna.

Z wielkim smutkiem i ciężkim sercem jesteśmy zmuszeni poinformować was o odejściu naszego ukochanego syna i brata. Zmarł nagle w niedzielę, 16 października 2022 roku, w wieku 40 lat. Ta data jest dla nas szczególnie bolesna, ponieważ przypadła na ten sam dzień, co odejście naszego drogiego ojca sześć lat wcześniej. Darren był pionierskim DJ-em gatunku muzycznego dubstep, a wylew miłości i wsparcia ze strony tej społeczności przyniósł wielkie pocieszenie zarówno mi, jak i mojej mamie

– napisała siostra Walsha w oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

„Zawsze wiedziałeś, że to będzie dobra noc, jeśli Walsh grał w klubie”

Walsh po raz pierwszy zaznaczył swoją obecność na brytyjskiej scenie w połowie lat 90., forsując mroczne i nastrojowe brzmienie w londyńskiej stacji Delight 103.00FM wraz z bliskim przyjacielem i regularnym współpracownikiem N-Type. Jako wczesny adaptator dubstepu Darren wydawał muzykę w Hotflush Recordings, Texture Records i swojej własnej wytwórni Biscuit Factory, współpracując z takimi artystami jak Benga, Benton, Kromestar i Kutz.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Walsh & Kromestar – Panik Room

Nawiązując silną więź z N-Type’em, duet regularnie występował przez lata w Rinse FM i na dubstepowej platformie GetDarker, w londyńskich klubach Fire i Plan B, a nawet w Tomorrowland.

Zawsze wiedziałeś, że to będzie dobra noc, jeśli Darren i N-Type byli w budynku, niezależnie od tego, czy byli DJ-ami, czy nie

– napisał Oneman na poście informującym o śmierci Walsha.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →