Nie tylko Polska. Niemcy znoszą obostrzenia i ponownie otwierają kluby

Fot. Jake Davis / Alamy Stock Photo
News
Niemcy, obostrzenia, covid-19, kluby

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie czekał na tę informację. Zgodnie z zapowiadanym od kilkunastu dni zniesieniem większości restrykcji, poznaliśmy datę ponownego otwarcia klubów i dyskotek u naszych zachodnich sąsiadów.

Brak odległości, brak obowiązku noszenia maseczek i coś, na co czekali nie tylko Niemcy. Po zeszłotygodniowym spotkaniu władz krajów związkowych i rządu federalnego Niemiec zapadła długowyczekana decyzja. Gdy większość Niemców odliczała kolejne smutne dni bez imprez i swoich ukochanych klubów, kanclerz Olaf Scholz wyszedł przed szereg, informując o planie stopniowego znoszenia restrykcji związanych z pandemią Covid-19. Proces ich zniesienia, podzielony na 3 etapy, ma potrwać do 20 marca.

Niemcy, obostrzenia, covid-19, kluby
Fot. EPA-EFE

Niemcy. Koniec obostrzeń. Kluby świętują

Po Wielkiej Brytanii, która jako jedno z pierwszych państw Europy postanowiła odejść od obowiązujących obostrzeń, kolejne kraje postanowiły pójść drogą Wyspiarzy. Idące od dłuższego czasu w twardy lockdown Niemcy nie miały innego wyjścia. Zauważalna poprawa względem liczby zakażeń nie mogła skończyć się inaczej, aniżeli planem wyjścia restrykcji covidowych zaplanowanym na najbliższy miesiąc.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Możemy patrzeć w przyszłość z większą pewnością niż w ostatnich tygodniach. Niemcy przeszły przez falę zakażeń Omikronem lepiej niż kraje sąsiednie. W nadchodzących tygodniach spodziewana jest dalsza systematyczna poprawa sytuacji, dlatego znoszenie obostrzeń, które odbędzie się w trzech etapach, jest już teraz możliwe. Ale pandemia jeszcze się nie skończyła, mimo całego optymizmu należy zachować ostrożność

– powiedział kanclerz Niemiec Olaf Scholz.
Niemcy, obostrzenia, covid-19, kluby
Fot. John MacDougall/AFP 

Pierwszy etap znoszenia obostrzeń umożliwia handel detaliczny bez kontrolowania zaświadczeń o zaszczepieniu. Jedynym wymogiem jest noszenie maseczki medycznej.

Od 4 marca wejdzie druga faza, tak bardzo wyczekiwana przez środowisko klubowe. W przeciwieństwie do poprzedniej próby powrotu do normalności, najnowsze wytyczne wykluczają w gastronomii, dyskotekach, klubach i na imprezach masowych obowiązek noszenia maseczek i trzymania dystansu społecznego. Obowiązywać za to będzie nadal zasada 2G+ co znaczy, że uczestnicy muszą być zaszczepieni lub wyleczeni z Covid-19. Każdy musi również wykazać się negatywnym wynikiem testu na obecność antygenów, niezależnie od tego, czy otrzymał szczepionkę przypominającą.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →