Nie radzisz sobie psychicznie z lockdownem? Naukowcy radzą, żebyś wziął MDMA

News Galeria
mdma na ratunek w czasie pandemii koronawirusa

Organizacja medyczna Mind Medicine Australia opowiada się za stosowaniem MDMA u osób, które w czasie trwania pandemii koronawirusa zmagają się z problemami zdrowia psychicznego.

MDMA na ratunek w czasie pandemii koronawirusa

Mind Medicine Australia, oprócz zażywania MDMA, namawia również do stosowania psylocybiny – organicznego związku chemicznego, który znajduje się w grzybkach halucynogennych.

Organizacja medyczna z siedzibą w południowym Melbourne od lat wspiera badania naukowe nad psychoterapią wspomaganą środkami psychodelicznymi. Teraz wezwała rząd australijski do zaoferowania tego leczenia w ramach wsparcia zdrowia psychicznego podczas trwania pandemii COVID-19.

Huey Lewis And The News – I Want A New Drug

MDMA naprawdę pomaga w walce z chorobami

Australia, podobnie jak inne państwa, przeżywa ostatnio nagły wzrost ludzi szukających pomocy w związku z problemami zdrowia psychicznego spowodowanymi lockdownem, takimi jak depresja, stres, nerwica czy niepokój. W związku z tym członek zarządu MMA Andrew Robb powiedział telewizji ABC:

Psychoterapia wspomagana środkami psychodelicznymi jest potencjalnie najbardziej znaczącą innowacją w dziedzinie zdrowia psychicznego, jaką widzieliśmy przez dziesięciolecia. Kiedy wyjdziemy z tej pandemii, będziemy również musieli dosłownie ratować dziesiątki tysięcy ludzi, którzy nie będą radzili sobie ze skutkami materialnymi, zawodowymi i społecznymi lockdownu. MDMA może im pomóc.

Przypomnijmy, że próby leczenia zespołu stresu pourazowego przeprowadzane przez MMA za pomocą MDMA zakończyły się sukcesem. Liczni naukowcy  w Londynie wymieniali MDMA również jako potencjalnie bardzo skuteczne lekarstwo na alkoholizm.

Polub muno.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny, przyszły koncert

Biletomat.pl
od 50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.