Ruszyła kampania przeciwko ZAiKS-owi

News

W Internecie ruszyła kampania "Nie płacę za pałace" przeciwko niejasnym działaniom ZAiKS-u. Do tej pory wirtualną petycję podpisało ponad 7 tysięcy osób.

Kampania „Nie płacę za pałace” jest sprzeciwem wobec działaniom jednej z najbardziej nielubianych w Polsce organizacji – ZAiKS-u. Organizatorzy akcji zarzucają ZAiKS-owi niejasne zasady zarządzania środkami finansowymi oraz absurdalne pomysły, jak np. pobieranie opłat od tabletów czy smartfonów, czyli urządzeń, które niekoniecznie muszą służyć do słuchania muzyki lub jej kopiowania. Nazwa akcji nawiązuje do zakupu przez ZAiKS pałacu w Janowicach, o którym głośno było we wrześniu ubiegłego roku.
Organizatorzy akcji „Nie płacę za pałace” żądają godziwego wynagradzania artystów i twórców, o których interesy ZAiKS powinien dbać w pierwszej kolejności. Niestety, w wielu przypadkach tak się nie dzieje i nie wiadomo gdzie trafiają pieniędze z opłat nakładanych na konsumentów.
Twarzą kampanii jest Marcin Węgrzynowski, fryzjer z Wałbrzycha, który już dwukrotnie wygrał w sądzie z ZAiKS-em. Film z jego udziałem, zachęcający do podpisania petycji, chyba działa, gdyż do tej pory do akcji przyłączyło się ponad 7 tysięcy osób.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →