Nicolas Jaar producentem nowej płyty FKA twigs. Premiera w tym roku

News
FKA twigs x Nicolas Jaar

FKA twigs, po pięciu latach od premiery debiutu, zapowiedziała nadejście nowego albumu. Jego producentem jest Nicolas Jaar.

FKA twigs – nowa płyta już w drodze

Zgodnie z zapowiedziami krążek zatytułowany Magdalene pojawi się jesienią tego roku. Długowyczekiwany album będzie następcą debiutanckiego longplaya LP1 z 2014. Płyta spotkała się z doskonałym przyjęciem i ugruntowała pozycję FKA twigs jako jednej z najciekawszych artystek młodego pokolenia w Wielkiej Brytanii. Już wcześniej wydane EP1 EP2 zjednały jej rzeszę fanów, zarówno wśród słuchaczy, jak i krytyków.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

FKA twigs i Nicolas Jaar – duet doskonały?

31-letnia dziś Tahliah Debrett Barnett, prócz podania tytułu nowej płyty i potwierdzenia jej premiery jeszcze w tym roku, zdradziła kto stoi za produkcją albumu. Brytyjka zdecydowała się zaufać postaci równie nietuzinkowej co ona sama, a nawet bardziej. Człowiekowi słynącemu z przełamywania schematów, mieszania konwencji, redefiniowania muzyki i interpretowania jej na swój absolutnie unikatowy sposób. Tą postacią jest Nicolas Jaar.

Chilijsko-amerykański muzyk nie po raz pierwszy został zaangażowany do współpracy przy cudzym projekcie. Już wcześniej z jego niesamowitego talentu i warsztatu korzystali inni artyści. Wystarczy wymienić takie postacie jak choćby Ellen Allien, Timo Maas, Seth Troxler czy Deetron. Jaar udzielał się również w produkcji muzyki dla twórców, którym bliżej do mainstreamowych nurtów, jak choć The Weeknd lub Foals.

Nowy album FKA twigs – kto prócz Nicolasa Jaara?

Póki co, niewiele informacji dotyczących Magdalene zostało oficjalnie potwierdzonych. Prócz Jaara jako głównego producenta, FKA twigs zdradziła, iż do nagrań jej najnowszej płyty zaangażowany został Future.

Czy lista współtwórców drugiego longplaya w karierze Brytyjki zakończy się na tych dwóch postaciach? Raczej nie. Wystarczy wspomnieć o prawdziwym dream-teamie, który towarzyszył FKA twigs w czasie powstawania LP1. W gronie producentów tego krążka znaleźli się m.in. Arca, Clams Casino, Paul Epworth, Devonté Hynes aka Blood Orange czy Sampha.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →