Nicolas Jaar: dziś nowy miks, premiera EPki w piątek

Podcast

Pamiętacie, gdy Nicolas Jaar wydał album jako Against All Logic? Artysta właśnie udostępnił 50-minutowy miks pod tym aliasem. To rozgrzewka przed tym, co czeka nas już w piątek.

Against All Logic, czyli jak to Nicolas Jaar zaskoczył (?) internet

Na początku 2018 roku internetem zatrzęsła wiadomość, iż Nicolas Jaar nagrał album, którego nikt nie zauważył. Umówmy się – nie zauważyli ci, którzy niezbyt bacznie obserwują karierę Amerykanina. Krążek 2012-2017 wydany pod szyldem Against All Logic spotkał się z niemal wyłącznie pozytywnym przyjęciem. Tak o materiale pisaliśmy w kwietniu ubiegłego roku, przy okazji ogłoszenia występów Jaara z nowym projektem:

Stojący za nim anonimowo brzmiący autor podpisujący się jako Against All Logic, szybko został zdemaskowany. Nie było to trudne – album został wydany przez wytwórnię Other People należącą od Nicolasa Jaara, odpowiedzialnego za całe zamieszanie i powstały materiał. (…) Jak sam przyznawał w wywiadach, Jaar nie chciał robić szumu wokół nowego krążka, który jest niczym innym, jak kompilacją utworów nagranych w latach wymienionych w tytule wydawnictwa.

Against All Logic. Nicolas Jaar w kierunku house i disco

Płyta była miłym kontrastem dla zaprezentowanego rok wcześniej albumu Sirensktóry Jaar nagrał pod swoim imieniem i nazwiskiem. Połamane, taneczne brzmienie stało w opozycji do dusznej, zdekonstruowanej elektroniki, z której znany jest mający chilijskie korzenie Amerykanin. Dziś muzyk podzielił się kolejnym materiałem opublikowanym w formie miksu jako Against All Logic.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nicolas Jaar udostępnił 50-minutowe nagranie osadzone w stylistyce swojego side-projectu. Materiał jest nieco bardziej wymagający niż wydana w 2018 roku kompilacja. Nie zmienia to faktu, iż miksu słucha się z ogromnym zaciekawieniem, bo – jak to u Jaara bywa – nie ma mowy o wtórności czy przewidywalności.

Nicolas Jaar. Nowa epka: gościnnie FKA twigs i Lydia Lunch

Prócz miksu, Amerykanin zapowiedział wydanie nowej epki. Materiał ukaże się już w najbliższy piątek. Na wydawnictwie gościnnie udzielają się wokalistki, z którymi Jaar miał już okazję współpracować. Jedną z nich jest FKA twigs, która zaprosiła Nicolasa do objęcia roli współproducenta jej ubiegłorocznego albumu, Magdalene.

Drugą artystką jest Lydia Lunch. 61-letnia dziś wokalistka, poetka, pisarka i aktorka, jest jedną z największych inspiracji Jaara. Jest również czołową postacią ruchu no wave, będącego opozycją dla new wave. W zakresie muzyki nurt ten charakteryzował się atonalnością i brakiem sztywnych struktur.

Nicolas Jaar jako Against All Logic. Posłuchaj nowego miksu

Najnowsza epka Nicolasa Jaara trafi do internetu w piątek. Z kolei już dziś możecie posłuchać udostępnionego jako Against All Logic miksu.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →