Nicki Minaj sampluje Mayę Jane Coles. Co na to fani?

2 225
News

Najnowszy singiel Nicki Minaj i Drake'a, zatytułowany "Truffle Butter", bazuje na jednym z przebojów Mayi Jane Coles. Nie wszystkim fanom tej drugiej pani utwór przypadł do gustu...

Maya Jane Coles i Nicki Minaj to dwa różne muzyczne światy i chyba nie mają zbyt wielu wspólnych fanów, za to obie panie dogadują się całkiem nieźle. Dowodem tego jest fakt, że Maya zezwoliła na wykorzystanie sampli z utworu „What They Say” w nowym singlu Nicki, „Truffle Butter„, w którym gościnnie występuje też Drake. Posłuchajcie obu tracków:
Utwór Nicki Minaj spotkał się z różnymi reakcjami fanów panny Coles, na które artystka odpowiedziała:
– To ciekawe widzieć tyle nienawiści w komentarzach na temat utworu Nicki Minaj. Dla mnie jako producenta muzyki, którą kocham, to zaszczyt, że ludzie z różnych scen chcą ją samplować. Nigdy nie idę na kompromisy w mojej muzyce. Jeśli mi się coś nie podoba, dlaczego miałabym to robić. Jeśli komuś jeszcze podoba się to co robię i chce spróbować użyć tego w swoim stylu, to jest to dla mnie ogromny komplement. Dlaczego ludzie wciąż rozmawiają o pieniądzach? Sprzedaż muzyki nie robi już pieniędzy!!! To nie ma nic wspólnego z pieniędzmi. Wywodzę się z kultury hip-hopowej i muzyka jest dla mnie na pierwszym miejscu. To dziwne wyjaśniać sobie coś, co kocham robić.
Pewnie nie wszyscy wiedzą, że Nicki Minaj również dała coś od siebie scenie house’owej. Ubiegłoroczny przebój Matta Karmila – „Reverse Peephole” swój główny motwy zawdzięcza „Moment 4 Life” duetu Nicki Minaj i Drake.