Płyta Neneh Cherry w polskich sklepach

Zapowiedzi

Pierwszy solowy album Neneh Cherry po 16 latach przerwy to dojrzałe świadectwo wszechstronnych muzycznych zainteresowań wybitnej wokalistki. Od dziś mogą zapoznać się z nim polscy słuchacze, bowiem krążek właśnie trafił do naszych sklepów.

Neneh Cherry jako solistka debiutowała w 1989 roku płytą „Raw Like Sushi”, z której pochodzą przeboje „Buffalo Stance” i „Manchild”.  Singiel „7 Seconds” sprzedał się na świecie w 3 milionach egzemplarzy, a w Polsce przez pięć miesięcy utrzymywał się na Liście Przebojów Trójki. Podobny sukces odniósł kawałek „Woman” z wydanego w 1996  albumu „Man”. Przez lata kariery Cherry współpracowała m.in. z Trickym, Geoffem Barrowem z Portishead, Michaelem Stipem z R.E.M., zespołami Pulp, Gorillaz i Groove Armada. Ostatnie miesiące poświęciła na muzykowanie ze śmietanką skandynawskich muzyków jazzowych z grupy The Thing.
Wszystkie te doświadczenia słychać na „Blank Project„. Jest tu beatnikowska poezja, jest swobodne podejście do rytmu, hip-hopowe inspiracje i elektroniczne eksperymenty, jest wreszcie mroczny trip-hopowy liryzm. Warto podkreślić obecność znakomitych gości – mistrza nowej elektroniki Kierana Hebdena (Four Tet) oraz szwedzkiej gwiazdy ambitnego popu Robyn. „Blank Project”, co przyznaje sama Neneh, to najbardziej dojrzały, nowatorski i osobisty krążek w jej dyskografii.
W sierpniu Neneh Cherry wystąpi jako gwiazda katowickiego Tauron Nowa Muzyka. Więcej na temat festiwalu znajdziecie na tauron.muno.pl.
Neneh Cherry – Blank Project [Smalltown Supersound / NoPaper Records]
Data wydania: 8.07.2014
Tracklista:
01. Across The Water
02. Blank Project
03. Naked
04. Spit Three Times
05. Weightless
06. Cynical
07. 422
08. Out Of The Black (feat.Robyn)
09. Dossier
10. Everything

Źródło: materiały prasowe

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →