Poznaj Stems, nowy format plików audio dla DJ-ów AKTUALIZACJA

Technologia

Szykuje się rewolucja w miksowaniu muzyki. Firma Native Instruments zaprezentowała nowy format plików audio dla DJ-ów, który pozwala na większą swobodę w miksowaniu i edytowaniu tracków na żywo.

Opracowany przez Native Instruments format Stems pozwala na zapisywanie wielu ścieżek audio w jednym pliku. Oprócz miksu całości w stereo, plik może zawierać do 4 warstw instrumentalnych, które składają się na cały utwór. Nie komplikując, w trakcie odtwarzania z utworu można wydzielić np. beaty, bas, melodię czy wokal. W tym momencie każdemu DJ-owi powinna zapalić się w głowie lampka jak można to wykorzystać w praktyce.
Muzykę w formacie Stems docenią przede wszystkim miłośnicy mashupów i edycji utworów w czasie rzeczywistym. Masz pomysł na połączenie acapelli jednego tracka z beatami drugiego, a mix ten dopełnić melodią z trzeciego? Od teraz będzie to możliwe bez wcześniejszych przygotowań materiału audio!
Co ciekawe, pliki w formacie Stems będą kompatybilne z większością odtwarzaczy plików audio. Wrzucony do np. iTunes plik o rozszerzeniu .stem.mp4 będzie zachowywał się jak zwykły plik mp3/mp4 (dodatkowe kanały zostaną pominięte). Pierwszym DJ-skim programem zdolnym odtwarzać Stems będzie oczywiście Traktor Pro.

Aktualizacja 29.06.2015
Pliki audio w formacie Stems trafią do sprzedaży w lipcu i będzie można je nabywać w sklepach Beatport, Junodownload, Traxsource, Wasabeat i Whatpeopleplay. Traktor Pro otrzyma niezbęde wsparcie w nadchodzącej wersji 2.9.
Oto lista labeli, które od momentu premiery będą oferować muzykę w Stems: Toolroom Records, Get Physical, Rejected, Mobilee Records, Cadenza Records, Monkeytown Records, 50 Weapons, Kling Klong, Noir Music, InFiné, Black Hole Recordings, Hotflush Recordings, Baroque Records, Hypercolour, Monaberry, Myth Music, KD Music, Moon Harbour, Freude am Tanzen, Herzblut Recordings, Sci + Tec, Simplify Recordings, Systematic Recordings, Cr 2 Records, Green, Ram Records, Pild Records, Shogun Audio, Shitkatapult, Octopus Records, Autofake, Milk & Sugar, Abstract Architecture, Nervous Records
Więcej informacji: stems-music.com
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →