Remiksuj na żywo z Native Instruments i Pioneer

Technologia

Liderzy na rynku oprogramowania i sprzętu dla DJ-ów, firmy Native Instruments i Pioneer, przygotowały nowe urządzenia przeznaczone do remiksowania utworów na żywo.

Zabawy samplami, pętlami i efektami podczas setów DJ-skich stają się coraz popularniejsze, więc nie dziwi reakcja na tę tendencję największych producentów sprzętu i oprogramowania DJ-skiego.
Pierwszym poważnym produktem, pozwalającym na połączenie elementów live-actu z występem DJ-skim był The Bridge – wspólny projekt Serato i Abletona. Być może wyprzedził on swoją epokę, gdyż pomimo nowatorstwa, nie stał się przebojem.
Native Instruments Kontrol F1 + Traktor Pro 2.5
Native Instruments wprowadził sample-decki w Traktor Pro 2, jednak dość długo zwlekał z wprowadzeniem na rynek dedykowanego tej funkcjonalności kontrolera, aż w styczniu pojawiły się oficjalne zapowiedzi Kontrol F1. Wyposażone w 16 podświetlanych mini-padów urządzenie trafi do sprzedaży 30 maja, wraz z Traktor Pro 2.5, w którym to znacznie rozbudowano sekcję klipów – Traktor Remix.
Spodziewana cena Kontrol F1 w Polsce to 1049 zł.
Pioneer RMX-1000 + Remixbox
Pioneer ze swoim RMX-1000 poszedł w zupełnie innym kierunku niż Native Instruments. Główny nacisk położono tu na efekty. Urządzenie współpracuje z przeznaczonym dla niego oprogramowaniem Remixbox oraz dedykowaną wtyczką VST. Użytkownik ma do dyspozycji 4 sekcje efektów: Scene FX (efekty typu Bulid Up i Break Down), Isolate FX (efekty EQ), X-Pad (dodawanie do utworu własnych brzmień) oraz Release FX (z dodatkowymi efektami Vinyl Breake, Echo i Back Spin).
Pioneer RMX-1000 trafi do sklepów w maju w cenie 999$.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →