Nastia w imię prawdy chce poświęcić swoją karierę

fot. facebook.com/Nastia.official / Nicolas Raymond
Artykuł Lifestyle News
Nastia DJ UKR

Ukraińska didżejka Anastazja „Nastia" Topolskaja w pierwszych dniach inwazji Rosji na Ukrainę ostro skrytykowała jedną z najpopularniejszych rosyjskich artystek muzyki klubowej na świecie, Ninę Kraviz, za brak reakcji i komentarza o działaniach Putina. Teraz Nastia opublikowała post, w którym ujawnia m.in. że zachodni promotorzy za jej poglądy chcą odwołać jej występy. Sprawdźcie szczegóły!

Nastia – nasza ambasadorka rozumu i godności człowieka

To kolejny epizod z internetowej batalii przeciwko Ninie Kraviz. Przypomnijmy – popularna rosyjska didżejka i producentka po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę nie skomentowała od razu sprawy, by po dwóch dniach opublikować krótkie wideo, na którym pisze na kartce długopisem słowo мир! (czyt. mir! – czyli po rosyjsku pokój). Nine zalała fala krytyki – w szczególności od Nastii. Ukraińska didżejka poznała ją osobiście i zarzucała Rosjance m.in. wsparcie dla Putina oraz jego reżimu. Od pierwszego zgrzytu minęły już prawie 2 miesiące, a Nina Kraviz wciąż nie komentuje sprawy. Podirytowani fani oraz jej przeciwnicy na czele z Nastią zasypują ją lawiną pytań oraz drastycznych zdjęć. Pojawiają się głosy, że Nina Kraviz tak naprawdę nie mieszka w Moskwie, a w Berlinie, skąd lata na kolejne imprezy.

Większość jej fanów uważa, że ​​utknęła w Rosji, i ma kłopoty. Ale teraz mieszka w Berlinie i podróżuje po świecie, robiąc interesy, pijąc szampana i udając, że nic się nie dzieje – tak napisała Nastia na swoim Instagramie o Ninie Kraviz

Faktycznie gdyby Nina mieszkała w Moskwie to miałaby mocno utrudnione wyjazdy, a jak widać na Resident Advisorze na brak bookingów rosyjska didżejka i producentka w najbliższym czasie nie może narzekać.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Z drugiej strony krytyka za „hejt” spływa po ukraińskiej didżejce – nie tylko ze strony prorosyjskich słuchaczy, trolli, nacjonalistów itd. ale również… branży klubowej!

Nastia | Boiler Room Cologne

Reszty dowiecie się od Nastii – cała treść jej najnowszego postu jest dostępna poniżej:

Moja matka mieszka w obwodzie kijowskim. Mój ojciec mieszka w obwodzie ługańskim. Mąż został w Kijowie. Starsza siostra mieszka w Doniecku, druga siostra mieszka na Krymie. Moja rodzina jest w PRAWDZIWYM niebezpieczeństwie rozproszona po całym kraju tak, jak wszystkie ukraińskie rodziny w tej chwili. Chcecie mnie nauczyć wartości rodzinnych oraz tego, jak mam się zachowywać?

Niestety w obliczu aktualnych wydarzeń zachodnia branża klubowa zachowuje się jak korporacja nastawiona na zysk i odrzucająca konserwatywne wartości czy poglądy jednostki – nie jest to spore zaskoczenie. Jest takie powiedzenie „twoja niemoc wspiera przemoc”, a świadectwo business techno w stosunku do tragedii, którą spotkała Nastię i jej kraj to (za przeproszeniem) kompletna wyjebka. „Jeśli chcesz dalej zarabiać, to po prostu się przystosuj i siedź cicho”…

Rosyjscy artyści popierają wojnę na Ukrainie milcząc, a Wy mówicie mi, że zastraszam Ninę? Kiedy próbuję zmusić ją do przemawiania przez ponad miesiąc, a „biznes techno” po cichu wspiera jej milczenie, utrzymując ją w line-upach – to w porządku, ale kiedy mówię głośno, Ci szefowie i „ważni ludzie w branży” dzwonią do mojego agenta, mówiąc: rób to, a jeśli czegoś z tym nie zrobię, odwołają mnie na swoich imprezach – tutaj pokazują swoją moc. Więc mogą wywierać na mnie presję za „zastraszanie” jej – gdzie byli, kiedy społeczeństwo prosiło ich, aby przemówiła? Czy widzicie prawdziwe oblicze tego? Każdy chce po prostu czuć się komfortowo i prowadzić swój biznes. Jeśli chccie anulować mój post o osobie, która od lat gra przeciwko mnie w brudne gry i robi z Was głupców – w porządku. Ale w tym przypadku nie chcę być częścią tej branży i marnować czasu na uświetnianie Waszych wieczorów.

Przez lata zaobserwowałem taką głupią tendencję, choć niestety prawdziwą, że im dalej od granic Rosji, tym sympatia do Putina bądź komunizmu wzrasta, a rosyjskie wpływy w szemranych biznesach są większe. Niestety dotyczy to także branży klubowej i eventowej, która, jak wiemy, nie rzadko jest przesiąknięta brudną forsą i krwią. Ta głupota wynika przede wszystkim z niewiedzy – w zarządzaniu, w ekonomii, już nie wspominając o historii. A wiemy, że na Zachodzie takich skorumpowanych marionetek w światku klubowym nie brakuje…


Cały świat stoi za Ukrainą: aktorzy, piosenkarze, artyści, cała światowa kultura wspiera Ukrainę w robieniu czegoś, a scena elektronicznej muzyki tanecznej stara się dostrzec we mnie złą stronę w moich szczerych wypowiedziach. Przemysł sportowy odwołuje rosyjskich sportowców i drużyny w igrzyskach olimpijskich, a nasza branża udaje, że nic nie może zrobić. Opera, przemysł muzyki klasycznej odwołuje rosyjskich śpiewaków i muzyków, a nasza scena muzyczna milczy. Dlaczego tego nie widzicie? TO jest niesprawiedliwe, a nie mój post przeciwko i w stosunku do Niny – jesteście naiwni. To oczywiste, że mam z nią coś osobistego, ale to i tak nie czyni moich słów niesprawiedliwymi. Wspomniałam o wywiadzie nie bez powodu, bo mogę przewidzieć jej kłamstwa. Jeśli będziecie wystarczająco inteligentni – zobaczycie, jaką ona jest kłamczuchą, pretendentką, aktorką. Zawsze znajdzie słowa, by wyglądać jak ofiara. A teraz zrobiliście z niej ofiarę mojego postu – może nawet chcecie, żebym przeprosiła? Sram na taką dyplomację, jeśli chcecie, żebym żałowała tego, co powiedziałam.

Nastia krytykuje rosyjski naród. Podkreśla, że koniec wojny zależy przede wszystkim od nich samych. Z pewnością będzie to trudne, ponieważ putinowska propaganda wyprała Rosjanom mózgi.

Żyjemy z Rosjanami od dziesięcioleci i znamy tę mentalność – to naród kłamców i oportunistów, chory na dawny imperializm i wielkość, który rzuci Ci kurz w oczy i narzeka, że ​​ich zdyskredytujesz. Rosjanie nie uważają Ukraińców za ludzi, nie postrzegają naszego kraju jako odrębnego, niepodległego państwa. Chcą nas po prostu przejąć i zbudować kolejny Związek Radziecki na śmierci i krwi. Okupowali Krym, pomagali separatystom w Donbasie, teraz zabijają niewinnych ludzi, gwałcą Ukrainki, nastolatki, a nawet dzieci i rabują nasze domy. Czytasz historię Hołodomoru! Nic nie wiesz o rosyjskim świecie. Spójrzcie na statystyki poparcia dla działań rządu rosyjskiego, a od razu zrozumiecie, co myślą o zbrodniach armii rosyjskiej w Buczy, Irpieniu, Charkowie, Mariupolu. Większość z nich nawet to lubi! Uważają, że Putin stoi na czele sprawiedliwości i „wyzwolenia” naszego kraju – pytanie od kogo? Od nas samych? To perwersja i choroba przesiąknięta propagandą i brakiem chęci poznania prawdy i stawienia jej czoła. Rosjanie muszą najpierw powstrzymać swojego dyktatora. Nie Ukraina, nie cały świat. Jeśli nie wierzysz w siłę ludzi – idź i obejrzyj Zima w ogniu – film dokumentalny o tym, jak Ukraińcy powstrzymali byłego prezydenta Janukowycza.

Ukraińska didżejka to wzór nieustępliwości oraz odwagi, który powinien zainspirować innych ludzi sceny muzyki elektronicznej do przeciwdziałania szerzenia proputinowskiej postawy w światku klubowym.

Wiem, za czym się opowiadam i Wasza opinia tego nie zmieni, ani mnie nie złamie. Jeśli będę musiała poświęcić swoją karierę dla otwarcia Waszych oczu – to będzie cena prawdziwej sprawiedliwości, nie mam nic przeciwko temu. Jestem odważna i silna jak wszyscy Ukraińcy, którzy walczą o swoją wolność i ojczyznę oraz o wolność całej Europy. Jeśli jeszcze do Was to nie dotarło (!) oraz jeśli myślicie, że to Was nie dotyczy, to się głęboko mylicie.

– tak kończy swoją wiadomość Nastia

Sprawdź także: Ukraińscy DJ-e przeciwko wojnie: „Nadszedł czas, by bronić naszych wartości”Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →