Nagrody DJ Awards rozdane! Znamy zwycięzców

817
News
Nagrody DJ Awards rozdane! Znamy zwycięzców

Poniedziałek na Ibizie był prawdziwym świętem, bo po raz 22. z rzędu przyznano nagrody muzyczne w plebiscycie Electronic Music Award- Ibiza.

Jose Pascuala i Lenny Krarup organizując wydarzenie, stawiają sobie za cel uznanie i właściwe uhonorowanie DJ-ów i osób, mających realny wpływ na taneczną elektronikę na całym świecie.

Zadanie nie należy do łatwych, bo znakomitych twórców i gatunków elektroniki na świecie jest całe mnóstwo. Dodatkowo wziąwszy pod uwagę fakt, że coraz częściej gatunki w elektronice się zacierają i przenikają, stopień trudności gwałtownie rośnie.

DJ Awards – Ibiza prezentuje najlepszych dj’ów

Początek każdego roku to pracowity okres dla zespołu DJ Awards, kiedy to panel profesjonalistów, zajmujących się zawodowo muzyką elektroniczną, rozpoczyna żmudny proces poszukiwania potencjalnych artystów mogących pasować do odpowiednich kategorii. Łatwo się domyślić, że ile osób tyle gustów i niezwykle trudno jest dojść do porozumienia, co do ostatecznej listy nominowanych.

Pewnie dla ogólnej higieny psychicznej oraz dla zachowania świeżości pomysłów, jak to przedstawiają organizatorzy, skład panelu jest odnawiany co roku.

Głosowanie na ulubionych artystów odbywa się w wybranych kategoriach za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jako że przekrój artystów jest niezwykle szeroki, przyciąga głosujących z całego świata.

Zespół profesjonalistów muzycznych przyznaje z kolei specjalne nagrody branżowe, by szczególnie wyróżnić tych, którzy zawodowo zajmują się tworzeniem szeroko pojętej sceny muzycznej.

DJ Awards Ibiza – wyjątkowa statuetka

Ceremonia wręczenia nagród ma miejsce w jednym z topowych klubów na imprezowej wyspie. Warto jednak wspomnieć o samej przyznawanej nagrodzie, którą jest… mistyczny kawałek kryptonitu, swoją nazwą nieprzypadkowo nawiązujący do tajemnicy życia (krypto) oraz życia nocnego i jego kultury (nite). Zręcznie, prawda?

dj awards kryptonit

Wśród wyróżnionych poprzednich edycji, znajdziemy znane nazwiska DJ-skiego światka. Dość wspomnieć o takich twórcach jak: Armin van Buuren, Black Coffee, Carl Cox, Claptone, David Guetta, Diplo, Dixon, Frankie Knuckles, Hardwell, Jamie Jones, Lenny Kravitz, Luciano, Richie Hawtin, Skrillex, Solardo, Solomun czy Sven Väth oraz festiwalach Drumcode, DJ Alfredo, IMS, Pioneer DJ, Native Instruments, Dimensions czy Tomorrowland. 

DJ Awards 2019 Ibiza – zwycięzcy

Sprawdźcie sami tegorocznych laureatów i dajcie znać, kto dla Was jest największym zaskoczeniem.

dj awards 2019

DJ Awards 2019 – zobacz: gala rozdania nagród

Cała gala była transmitowana na żywo na Facebooku.