Nagle nad Morzem już nie w Rogowie

News

Tegoroczna edycja festiwalu Nagle nad Morzem odbędzie się w nowym miejscu, do którego dojazd będzie łatwiejszy.

Jeden z najciekawszych letnich festiwali w Polsce, Nagle nad Morzem, od 5 lat odbywał się w Rogowie, jednak jak podaje Kołobrzeski Serwis Informacyjny, tegoroczna edycja zostanie przeniesiona do Kołobrzegu, a dokładnie na teren lotniska przy osiedlu Podczele. Organizatorzy imprezy uzyskali już zgodę mieszkańców oraz Urzędu Miasta.
Skąd decyzja o zmianie miejsca? Organizatorzy tłumaczą, że chodzi o komfort i bezpieczeństwo użytkowników – tam (na lotnisku w Rogowie – przyp. red.) są już same bagna, trudno jest biwakować, ale również trudno dotrzeć ratownikom medycznym, kiedy ktoś choćby skręci nogę czy się skaleczy.

W zamian za zgodę na organizację imprezy, do magistratu ma trafić 200 tysięcy złotych pozyskanych z dzierżawy lotniska. Za te pieniądze zostanie wyremontowany osiedlowy parking.
Nowe miejsce festiwalu Nagle nad Morzem to także łatwiejszy dojazd z całej Polski oraz łatwiejsze znalezienie miejsca na nocleg. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia. Line-up nie został jeszcze ogłoszony.
Źródło: e-kg.pl
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →