Nadchodzi Balance 012

News

Już w październiku pojawi się kolejna odsłona albumu Balance 012. Tym razem  za trzy-płytową kompilację odpowiedzialny będzie Lee Burridge!

Rozklekotany, rozdygotany, przesączony basem, melodyjny, dziki a zarazem łagodny, głęboki, piękny, bujający i co najważniejsze w 100 procentach Lee Burridge.

Lee Burridge to geniusz nowatorskości oraz producent niesamowitej muzyki. Najnowszy Balance sygnowany dwunastką jest tego doskonałym dowodem. W świecie tak różnorodnych brzmień jakie skupia w sobie gatunek house, połączył w unikalny sposób minimal, acidowe brzmienia techno, spokojniejsze melodie oraz kilka innych rzeczy o których będziecie się mogli przekonać słuchając najnowszej propozycję EQ Recordings.

„Zawsze patrzyłam na mixowane Cd jako sztukę dzielelenia się z innymi dobrą muzyką w połaczniu z muzycznym świrem” – mówi Lee Burridge, a słowa te wydają się być ucieleśnieniem tego co można usłyszeć na albumie Balance 012.
 
Cd 1 jest połączeniem pięknego instrumentalnego deep house’u z najzwyklejszą prostotą minimalizmu. Jest to zdecydowanie najspokojniejsza z trzech płyt jakie serwuje nam kolejna odsłona Balance, i znakomicie nadaje się na czas przed lub po imprezie. Bezwstydnie wspaniałe utwory takie jak chociażby Efdemin ‘Bergwein’ czy Kollektive Turmstrasse ‘ Tristesse’ ukołysze was swoim hypnotycznym rytmem rozbudzając utworem Dettman/Kock ‘Dawning’. Pierwszy mix kończy się utworem Jose Padilla ‘Adios Ayer w wersji Paul’a Daley’a przy którym głośniki należy rozkręcić tak głośno jak tylko sie da.

Cd2
rozpoczyna Onur Ozer i jego utwór “Orion” który wprowadza w błogi nastrój a cała płyta jest kontynuacją poprzedniej przenosząc nas na inny poziom, poziom klubowy. Ostatni numer na dwójce czyli Martin Buttrich’s  ‘Programmer’ jest doskonałym rozgrzaniem przed następnym trzecim mixem

Cd3 jest bardziej taneczna od swych poprzedniczek czego dowodem są zacinające i pulsujące basowe brzmienia których ukoronowaniem jest utwór Luca Bacchetti ‘Rolling Brooklyn’. Pokręcone a zarazem wspaniałe brzęczenie syntezatorów wraz z pulsem bębnów wypełnia przestrzeń tak że nie zdając sobie sprawy docieramy do połowy płyty, wybijając rytm nogami. Utwór Alexi Delano & Xpansul’s ‘Antioxidation’ zmienia nastrój płyty, aż do wprowadzenia finalnego Patrice Baumel – ‘Just Electricity’, numeru który jest podsumowaniem calego albumu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pomimo tego iż 3 płyty wydają się być różne jest pewna konsekwencja w działaniu Lee Burridge’a oraz co najważniejsze płynność co wyróżnia tę pozycję szczególnie.

„Chciałem by każda z płyt mogła stanowić oddzielną część i by zarazem wszystkie pasowały do siebie jak to jest w przypadku setów granych w klubie. Na prawdę czuć w tym albumie podróż gdy słucha się płyt jednej po drugiej” – mówi Lee. Ten album naprawdę zmusza do ponownego przesłuchania.

Kolejne mixy, które nagrywali tacy artyści jak James Holden, Chris Fortier, Desyn Masiello, Paolo Mojo czy Luke Fair spowodowały, że kompilacje Balance stały się marką na którą patrzą i której wydawnictw oczekują wszyscy wielbiciele elektroniki. Tradycją stały się również tournee artystów sygnowane nagranymi przez nich kompilacjami. Nie inaczej będzie w przypadku Lee Burridge’a który już szykuje się do podróży promującej najnowszy album Balance 012.
 
W swojej karierze która obejmuje dwie dekady Lee stał się uznanym na całym świecie Dj’em regularnie goszcząc na liście 100 najlepszych dj’ów czasopisma DJ MAG. Zapraszany jest na najwazniejsze festiwale takie jak Exit, Creamfields, Love Parade, Dance Valley, Ultra, Acafest czy Coachella. Stanowi nierozerwalną częsć londyńskiego klubu Fabric, który jest jednym z najlepszych na świecie.

Tytuł: BALANCE 012 – LEE BURRIDGE
Data wydania: 15.10.2007
Wytwórnia: EQ

Tracklista:

CD1:
[1] RIPPERTON – 10A
[2] EFDEMIN – BERGWEIN
[3] LAZY FAT PEOPLE – CLUB SILENCIO
[4] KOLLEKTIVE TURMSTRASSE – TRISTESSE
[5] DETTMANN/KLOCK – DAWNING
[6] JACEK SIENKIEWICZ – GOOD LUCK
[7] FERRER AND SYDENHAM INC. – THE BACK DOOR
[8] HUG – THE ANGRY GHOST
[9] H.O.S.H. –STEPPENWOLF
[10] VIEWERS – BLANK IMAGES
[11] MARCUS WOGULL – DRAGON LOOP [12] JOSE PADILLA – ADIOS AYER [PAUL DALEY mix]

CD2:
[1] ONUR OZER – ORION
[2] HENRY & DENIS – CATABOLISM [EFDEMIN mix]
[3] PHEEK – MAGDA HAD A LITTLE TROLL [GURTZ mix]
[4] PHAGE & DANIEL DREIER – ELEVATOR
[5] REYNOLD – BUMPER
[6] DAVIDE SQUILLACE AND ALFA ROMERO – WE SCICK
[7] SUPER FLU – LADY IN PINK
[8] BABYFORD AND MARK BROOM – BUBBLEBATH
[9] BROKE – OVER THAT [10] TIGERSKIN – PLAGIAT
[11] ONUR OZER – RED CABARET [OVERTURE]
[12] SPIDER & BIRD – PARIS
[13] JORGE SAVORETTI – CLARIDAD
[14] MARTIN BUTTRICH – PROGRAMMER
* Track 13 includes an intro edit of MARC HOULE – BAY OF FIGS

CD3:
[1] TOMAS ANDERSSON – DUBBEL PROBLEMATIK
[2] H-MAN – 51 POLAND STREET [EXTRAWELT tool]
[3] LUCA BACCHETTI – ROLLING BROOKLYN
[4] GABRIEL ANANDA – TROMMELSTUNDE
[5] ALEXI DELANO & XPANSUL – ANTIOXIDATION
[6] REJECTED – CLICHÉ
[7] AUTOTUNE – DIRTY [WOODY mix]
[8] PAUL RITCH – SAMBA
[9] ALEXI DELANO & XPANSUL – VEGETOTHERAPY
[10] ALLAN BANFORD – WHITE GEISHAS
[11] PAR GRINDVAK – DO US APART
[12] BUKADDOOR AND FISHBECK – POLTERABEND
[13] PATRICE BAUMEL – JUST ELECTRICITY

(Tłumaczenie: Juniore)

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →