Nadchodzące premiery muzyczne

366
News Film Galeria
Premiery Muzyczne

Pomimo trwającej pandemii, artyści nie przestają wypuszczać nowych wydawnictw muzycznych. Sprawdźcie, jakie krążki w najbliższym czasie trafią do sprzedaży.

Premiery muzyczne – na które wydawnictwa warto zwrócić uwagę?

26 czerwca

Honey Dijon  – Black Girl Music

Wychowana w stolicy house’u Chicago, żyjąca między Berlinem i Nowym Jorkiem DJ-ka i muza projektantów, która znalazła dla siebie unikalną niszę w muzyce elektronicznej, powraca z najnowszym wydawnictwem. Próbkę tego, co szykuje dla nas amerykanka możecie posłuchać już teraz.

Arca – Kick I

Alejandro Ghersi, znana lepiej jako Arca, w komunikacie prasowym przesłanym do mediów poinformowała, że jej najnowszy album Kick I jest efektem wytężonej pracy, przy której pomagały jej takie artystki, jak: BjörkRosalíaSophie i Shygirl. Płyta trafi do sprzedaży dzięki XL Recordings.

Jessie Ware – What’s Your Pleasure?

„Mam wrażenie, jakbym przez ostatnie lata musiałam dokonać metaforycznej podróży, by dowiedzieć się, o czym chcę pisać i by poznać samą siebie na nowo. Tęskniłam za eskapizmem, groove’em… Może to czas, by pożegnać melancholijną Jessie. Spędziłam ostatni rok w studiu z moim przyjacielem Jamesem Fordem, pracując w gronie kilkunastu fantastycznych przyjaciół, by stworzyć płytę, z której będę naprawdę dumna” – pisze o swojej nadchodzącej płycie Jessie Ware.

Zenobia – Halak, Halak

Zenobia stoją na czele nowej palestyńskiej sceny elektronicznej. Zespół tworzą Nasser Halahlih – pionier sceny elektronicznej oraz keyboardzista Isam Elias. W swojej twórczości łączą arabskie melodie popowe z palestyńsko-syryjskimi rytmami.

3 lipca

Jayda G – Both of Us / Are U Down EP

Nowa EPka Jaydy G zapowiada się naprawdę znakomicie. Czy pochodząca z Kanady artystka po raz kolejny zarazi nas pozytywną energią i entuzjazmem?

Keleketla! – Keleketla!

Współtwórcy Ninja TuneColdcut, we współpracy z muzykami z Południowej Afryki oraz legendami: Tonym Allenem czy The Watts Prophets zapowiadają płytę, która jest efektem współpracy muzyków z całego świata: od Johannesburga przez Londyn, Lagos, Los Angeles i Papuę Zachodnią.

Robot Koch – The Next Billion Years

Czy ludzkość przeżyje następne setki lat? Najnowszy album Robot Kocha podróżuje w przyszłość, aby wyobrazić sobie, gdzie możemy – jako gatunek – wylądować, biorąc pod uwagę różne wybory i okoliczności. Czy zajmiemy się zmianami klimatycznymi zanim będzie za późno? Czy skoncentrujemy się na podróżach kosmicznych i opuścimy naszą obecną planetę?

The Midnight – Monsters

Panowie z The Midnight obiecują nam album oparty o porywające, synthowe brzmienie nawiązujące do partytur filmowych, deep house’u, popu i rocka.

10 lipca

The Streets – None of Us Are Getting Out of This Life Alive

Doczekaliśmy się! Mike Skinner powróci z nowym materiałem muzycznym. Nie będzie to co prawda pełnoprawny album studyjny, a mixtape składający się z 12 utworów. Usłyszymy całą gwardię muzycznych gości, takich jak m.in.:  Jesse James Solomon, Tame Impala, IDLES, MS Banks i Chris Lorenzo.

Nicolas Jaar – Telas

Jeszcze nie ochłonęliśmy po premierze płyty Against All Logic, a tymczasem Nicolas Jaar wraca do nas z doskonałą wiadomością. W lipcu ukaże się jego najnowszy album podpisany własnym imieniem i nazwiskiem.

Glass Animals – Dreamland

„Pomysł na album narodził się w czasach chaosu i niepewności. Mój najlepszy przyjaciel wylądował w szpitalu i nie wiedziałem, czy przeżyje – mówi Dave Bayley. – Przyszłość rysowała się w przerażających barwach. W trakcie tych tygodni spędzonych w mało przyjaznych korytarzach bardzo ciężko było myśleć o przyszłości, więc skupiłem się na patrzeniu wstecz. Kopałem głęboko w umyśle, wydobywałem wspomnienia, znajdując w nich pocieszenie nawet jeśli same w sobie były mało komfortowe” – reklamuje nowy album Glass Animals jego lider, Dave Bayley.

Julianna Barwick – Healing is a Miracle

Czarodziejka elektronicznych loopów, Julianna Barwick, już wkrótce zaprezentuje swój czwarty długogrający krążek. Wraz z zapowiedzią albumu, który ukaże się nakładem renomowanej oficyny Ninja Tune, światło dzienne ujrzał jej nowy utwór.