Piotr Bejnar i AKME odsłaniają kulisy współpracy – WYWIAD!

Wywiad

To prawdopodobnie najgorętsza kolaboracja tego roku na rodzimej scenie techno! Piotr Bejnar i AKME łączą siły jako MY 2ND WIFE i zamierzają mocno namieszać w klubowym światku!

Piotr Bejnar od wielu lat czaruje doskonałymi produkcjami i niepowtarzalnymi występami na żywo. Maciej Kochański aka AKME to jeden z najbardziej doświadczonych DJ-ów w naszym kraju, którego kariera producencka rozpędza się w zaskakującym tempie. Przypominamy, że obaj artyści zostali przez Was mocno docenieni w plebiscycie MUNOLUDY 2013 i zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce rankingu DJ-ów i producentów.

AKME i Bejnar od kilku miesięcy pracują nad wspólnym projektem My 2nd Wife, a jego kulisy po raz pierwszy odsłaniają w ekskluzywnym wywiadzie dla Muno.pl.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

MY 2ND WIFE (PIOTR BEJNAR & AKME) – WYWIAD DLA MUNO.PL

 

Jak doszło do narodzin projektu My 2nd Wife? Była to spontaniczna decyzja, czy wymagała dłuższego namysłu?

PB: Poznaliśmy się w samochodzie, jadąc z Pittim Schmittim do Berlina grać na imprezie Secret Location. Tej samej nocy zaproponowałem Maciejowi wspólne „brzdąkanie” u mnie w domu. Do spotkania doszło jednak dużo, dużo później. Złapaliśmy się w moim studio pewnego jesiennego wieczoru, zaczęliśmy jam session i dość szybko złapaliśmy wspólny flow.

A: Tak, pierwszy numer powstał dość szybko. Pierwsza płyta MY 2ND WIFE powstała w trybie ekspresowym. Kolejna dojrzewa już nieco dłużej.

Od razu znaleźliście „wspólny muzyczny język” czy początki bywały trudne?

„Przegryzamy” się do dziś, lecz coraz więcej znajdujemy części wspólnych.

Jak wygląda Wasz proces twórczy? Jaki jest podział ról w studio?

Maciej daje iskrę-pomysł, a Piotr go szlifuje. Kiedy się znudzi odwracamy proces.

Jaki wpływ ma My 2nd Wife na Wasze solowe produkcje i kariery?

Tego jeszcze nie wiemy, tak na prawdę dopiero zaczynamy. Daje nam to ogrom szczęścia, jednakże sądzimy, że może nam to tylko pomóc, a nie zaszkodzić. Pewnym jest, że uczymy się od siebie wcześniej nabytych umiejętności.

A jakie jest największe wyzwanie wynikające z kolaboracji?

PB: Duuuużo, duuuużo dzieci.

A: Dużo dzieci, choć wyznajemy zasadę „less is more”.

Wasz ulubiony sprzęt w studio?

PB: Zdecydowanie Korg MS-20 mini.

A: …i uszkodzona kalimba.

Kiedy możemy spodziewać się pierwszych wydawnictw? Z jakimi wytwórniami podjęliście współpracę?

Na pewno w tym roku. Kilka wytwórni (w tym jedna dużego kalibru) żywi zainteresowanie, ale nie chcemy na razie zdradzać szczegołów. Dwie wytwórnie chciały zmieniać nasze utwory pod siebie (poprawki, poprawki, poprawki) czego zdecydowanie robić nie chcemy, więc zrezygnowaliśmy. Jesteśmy jednak dobrej myśli. Nie chcemy być etatowymi grafikami od etykiet do jogurtów 🙂

Planujecie wspólne występy live?

Zdecydowanie tak. Nasz oficjalny debiut będzie miał miejsce już w najbliższy piątek (14.03.2014) na imprezie Black Red Wild 0.7 / AKME b-day w warszawskim klubie Luzztro. Póki co, chcemy się jednak skupić na produkcjach. W klubach planujemy grać hybrydę live act’u z dj setem. Kiedy uzbieramy dość własnego materiału, przyjdzie czas na full lenght live act, będący synergią dźwięku i obrazu. Wypatrujcie plakatów z hasłem „MY 2ND WIFE’s AUDIOVISUAL LIVE”.

Dzięki za rozmowę!

Rozmawiał Daniel Czarnecki

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →