Kompilacje roku 2010 – TOP 10 wg muno.pl

Artykuł

Czy w erze olbrzymiej ilości łatwo dostępnych podcastów jest sens wydawać studyjne miksy na nośnikach fizycznych?

Po 'Albumach roku 2010′ przyszedł czas na podsumowanie w kategorii 'Kompilacje’. Wybraliśmy ich aż jedenaście – dwie płyty okupują pozycję 10tą –  świadczy to o sporym natężeniu dobrych mixów w roku ubiegłym.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wszystkie z wyselekcjonowanych przez nas płyt z czystym sumieniem polecić możemy manaiakom dobrego elektronicznego brzmienia jak i tym, którzy swą przygodę z nowymi brzmieniami rozpoczęli niedawno. Na każdej z kompilacji znajdziemy kompletną dawkę nowoczesnych i najwyższej próby dźwieków – przed Wami 'Kompilacje roku 2010′ wybrane przez redakcję MUNO.PL

 

W tym roku pokusiliśmy się o osobne podsumowanie w każdej dziedzinie i tak tegoroczny ranking będziemy prezentować w 7 kategoriach. Kolejne po ’Kompilacja roku’ odsłony to:

 

  • Album roku
  • ’Utwór roku’
  • ’Utwór roku POLSKA’
  • ’Remix roku’
  • ’Odkrycie roku POLSKA’
  • ’Odkrycie roku ŚWIAT’

 


 

KOMPILACJE ROKU 2010 – TOP 10 wg muno.pl:

 

 

Czy w erze olbrzymiej ilości łatwo dostępnych podcastów jest sens wydawać studyjne miksy na nośnikach fizycznych? Patrząc na listę tegorocznych laureatów w kategorii „Najlepsza Kompilacja” odpowiedź wydaje się być tylko jedna –  tak. Dlaczego? Po pierwsze, mało który artysta – jak w przypadku Shackletona – zgodziłby się udostępnić całkowicie za darmo rewelacyjnie skonstruowanego miksu składającego się wyłącznie z jego własnych, często niewydajnych, utworów.

 

Tak samo jak nie sposób wyobrazić sobie trzy płytową kompilacje, opowiadającą najnowszą historię jednej z najbardziej wpływowych angielskich stajni (Crosstown Rebels), w postaci jednego pliku do ściągnięcia legalnie ze strony internetowej. Idąc dalej, gdzie, jak nie na nośniku fizycznym, mieli byście okazje usłyszeć pierwszy, bardzo dobry DJ miks w artystycznym dorobku wyjątkowo zdolnego producenta, jakim bez wątpienia jest Apparat?

 

Nie wyobrażam sobie również podcastów wywodzących się spod szyldu Ostgut Tona, skoro berlińska wytwórnia jest w stanie wydać aż trzy rewelacyjnie i zupełnie różniące się krążki w przeciągu zaledwie dwunastu miesięcy. A reszta? Ewan Pearson zabrał słuchaczy w nietuzinkową podróż po przeróżnych podgatunkach muzyki tanecznej AD 2010, Troxler zagrał po swojemu, Tensnake bardzo zgrabnie połączył przeszłość z teraźniejszością, a Jansen & Hamann pokazali światu, że należą do pierwszej ligi pod względem muzycznej selekcji. Jakieś pytania? – Adam Słowiński

 

10. ex aequo: Seth Troxler – Boogybytes Vol. 5 [BPitch Control]

 

 


 

10. ex aequo: Fabric 54 – Damian Lazarus

 

 




 


9. Thomas Hamann & Gerd Janson – Live at Robert Johnson [Robert Johnson]

 

 


 

8. SUB:STANCE mixed by Scuba [Ostgut Ton]

 

 


 

7. Ben Klock – Berghain 04 [Ostgut Ton]

 

 




 


 

6. DJ Kicks mixed by Apparat [Studia !K7]

 

 



 


 

5. Ostgut Ton – Fünf [Ostgut Ton]

 

 



 


 

4. In The House mixed by Tensnake [Defected]

 

 




 

3. Crosstown Rebels presents Rebel Rave [Crosstown Rebels]

 

 




 


 

2. Ewan Pearson 'We Are Proud Of Our Choices’ [Kompakt]

 

 




 


 

1. Shackleton – Fabric 55 [Fabric]

 

 






Na zachętę zapraszamy do przesłuchania 30-minutowego mixu Shackletona promującego „Fabric 55”.

 


 

W podsumowaniu udział wzięli redaktorzy: Michał Brzozowski, Daniel Czarnecki, Maciej Panek, Adam Słowiński, Matik Szarafiński oraz Alex Kubaczewski.



Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →