Albumy roku 2010 – TOP 10 wg muno.pl

Artykuł

Eklektycznie! To przede wszystkim można powiedzieć o albumach, które w tym roku zlądowały w naszej TOP 10.

Dzień 31 grudnia, w sposób szczególny zobowiązuje do poczynienia podsumowania mijającego roku. Dziś wspólnie z naszą redakcją muno.pl pragniemy przedstawić Wam długogrające dzieła muzyczne, które swą premierę miały A.D. 2010. Postanowiliśmy wybrać 10tkę najlepszych, najbardziej zapamiętanych i tych, które najgłebiej zapadły nam w umysłach i sercach.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Słowem wyjaśnienia, tegoroczny ranking będziemy prezentować w 7 kategoriach. Kolejne po ’Album roku’ odsłony to:

 

  • ’Kompilacja roku’
  • ’Utwór roku’
  • ’Utwór roku POLSKA’
  • ’Remix roku’
  • ’Odkrycie roku POLSKA’
  • ’Odkrycie roku ŚWIAT’


 

Albumy roku 2010  TOP 10 wg muno.pl:

 

 

„Rebellion Der Traeumer” to bezapelacyjnie jeden z najciekawszych albumów elektronicznych, który ukazał się w 2010 roku. Płyta jest bardzo przemyślana, harmonijna, przepełniona melodyjnymi i przestrzennymi dźwiękami, które zmiękczą niejednego twardziela. Idealny dla wszystkich, którzy szukają w muzyce czegoś więcej niż tylko beat 4/4.

 

Świeżości i eklektyzmu dostarczył nam również na bardzo wysokim poziomie Caribou. Jego ’Swim’ to album kompletny, łączący w doskonały sposób synth popowe melodie z elektronicznym beatem. 'Ucieczka z Zoo’ to drugi album naszych rodzimych producentów Catz’n Dogz czyli Grzegorza Demiańczuka oraz Wojtka Tarańczuka dla wytwórni Mothership. Materiał muzyczny na niej jest bardzo zróżnicowany, dużo tu akcentów rodem z hip-hopu, R&B, disco, dubstepu oraz deep house’u. Z radością przyjmujemy takie wydawnictwa. Równie szczęsliwi jesteśmy z długogrającego powrotu Matthew Dear’a „Black City”, w którym udowodnił wszystkim, że jako wokalista potrafi sobie również świetnie radzić z bardziej eksperymentalnym repertuarze w tle.

 

Prawdziwą perełką w estetyce deep, nawiązującej mocno do stylistyki detroit jest tegoroczny album Efdemina. Nie zapomnieliśmy również o jednej z wcześniejszych pozycji tego roku czyli longplayu Rippertona. Niwa to doskonała pełna wrażliwości i delikatności podróż muzyczna.  Superpitcher czarując klimatem tym razem zabiera nas na szczyty Kilimanjaro. Z nich, głęboko pod wodę, na dno Berghainu ściąga nas drugi album Scuby – Triangulation.

 

Z tej samej wytwórni urzekł nas debiut Mount Kimbie. Oszuści i kochankowie’ to krótka, ale ciekawa i barwna historia opowiedziana za pomocą setek sampli, kliknięć, trzasków, ale także gitar, płynących klawiszy i pociętych wokaliz. 10tkę najlepszych albumów roku zamyka polskie wydawnictwo na bardzo wysokim poziomie Kixnare – Digital Garden.


1. Kollektiv Turmstrasse – Rebellion Der Traeumer [Connaisseur]

 

 


Rebellion der Träumer by kts

 


 

2. Catz n Dogz – Escape from Zoo [Mothership]

 

  


 

3. Mathew Dear 'Black City’ [Ghostly International]

 

  


4. Superpitcher 'Kilimanjaro’ [Kompakt]

 

  


 

5. Efdemin 'Chicago’ [Dial]

 

  


 

6. Ripperton – Niwa [Green]

 

 


Ripperton – Niwa (Green) – Promotional cuts by ripperton

 


 

7. Caribou – Swim [City Slang]

 

  


 

8. Scuba – Triangulation [Hotflush]

 

  


9. Mount Kimbie – Crooks & Lovers [Hotflush]

 

  


10. Kixnare – Digital Garden [Uknowme]

 

 
W podsumowaniu udział wzięli redaktorzy: Michał Brzozowski, Daniel Czarnecki, Maciej Panek, Adam Słowiński, Matik Szarafiński oraz Alex Kubaczewski.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →