Muzycy zarobią w końcu godziwe pieniądze za streaming? Jest na to szansa

Fot. LiveForLiveMusic.com
News
Spotify nakłada własne "sankcje" na Rosję

Demokratka z Michigan, ogłosiła, że zaproponuje Kongresowi USA rezolucję, mającą na celu ustanowienie nowych rozwiązań finansowych dla streamingu muzyki.

Nadchodzi amerykańska rewolucja w streamingu?

Kongresmenka o nazwisku Rashida Tlaib nad treścią rezolucji pracowała wspólnie z amerykańskim Związkiem Zawodowym Muzyków (organizacją non-profit, która ma na celu „zorganizowanie pracowników muzycznych do walki o bardziej sprawiedliwy przemysł muzyczny, a także do połączenia się z innymi pracownikami w walce o lepsze społeczeństwo”). Tlaib wysłała już list do swoich kolegów, zapowiadający nadchodzącą propozycję, która ma na celu poprawę problemów ekonomicznych, z jakimi borykają się pracujący muzycy w całych Stanach Zjednoczonych.

Podczas gdy przemysł muzyczny doświadczył ekonomicznego odrodzenia wraz z sukcesem serwisów muzycznych, takich jak Spotify i Apple Music, obecny brak regulacji lub skodyfikowanego programu tantiem za muzykę streamingowaną napędził „wyścig do dna”. Wypłaty platform muzycznych za streaming są znikome i maleją każdego roku – pozostawiając pracujących muzyków z niewielką częścią dochodów generowanych przez te platformy

napisała Rashida Tlaib w swoim liście.

Fot. LiveForLiveMusic.com

Joey La Neve DeFrancesco ze Związku Muzyków dodał natomiast:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pracujemy nad ustawodawstwem od ponad dwóch lat. Giganci streamingowi tacy jak Apple, Amazon, Spotify i inni zbijają na pracy artystów miliony dolarów, ale pracujący muzycy nie widzą żadnych z tych pieniędzy. Nadszedł czas, aby zmienić tę nieuczciwą sytuację.

Sprawiedliwy podział pieniędzy

W październiku 2020 roku Związek Muzyków Amerykańskich rozpoczął kampanię Justice at Spotify, która opowiadała się m.in. za stawką tantiem per-stream w systemie streamingowym w wysokości co najmniej jednego centa. W marcu 2021 roku związek zorganizował protesty w ponad 30 miastach na całym świecie, wzywając do zwiększenia przejrzystości Spotify w zakresie praktyk biznesowych, zakończenia pozwów przeciwko artystom i innych oburzających działań.

Fot. LiveForLiveMusic.com

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →