Muzycy protestują na całym świecie przed siedzibami Spotify. Jakie są ich żądania?

News
Protesty przeciwko Spotify na całym świecie

Kampania "Justice at Spotify" zmobilizowała przedstawicieli branży muzycznej w 31 miastach na całym świecie do przeciwstawienia się streamingowemu gigantowi.

Protesty przeciwko Spotify na całym świecie

Światowy protest przeciwko Spotify zorganizował Union of Musicians and Allied Workers. Grupa domaga się m.in. większej przejrzystości w praktykach biznesowych firmy, zaprzestania pozwów sądowych przeciwko artystom oraz wprowadzenia modelu płatności zorientowanego na użytkownika, w którym płaci się centa za każdy stream.

Spotify jest firmą międzynarodową, więc jeśli artyści chcą wymagać więcej, to muszą działać międzynarodowo. Spotify wpływa negatywnie na życie artystów na całym świecie, więc nadszedł najwyższy czas na to, by stanąć razem i zażądać poprawy sytuacji – mówi mówi organizator protestów, Zack Nestel-Patt

Spotify znów na celowniku

Protesty zorganizowano w 10 amerykańskich miastach, a także w blisko dwóch tuzinach innych na całym świecie – w Australii, Europie, Azji oraz Ameryce Środkowej i Południowej. UMAW rozpoczął kampanię Justice at Spotify w październiku 2020 roku petycją, w której prosił o poparcie dla jej głównych założeń. Od tego czasu zebrała prawie 28 000 podpisów od artystów i innych pracowników branży muzycznej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Spotify długo żerowało na muzykach i pracownikach przemysłu muzycznego, ale w trakcie pandemii odczuwalne jest to znacznie bardziej, niż wcześniej. Firma zwiększyła swoją wartość trzykrotnie w ciągu ostatniego roku, a artystom nadal wypłaca złamany grosz. Muzycy na całym świecie mają związane ręce, a giganci technologiczni zbierają miliardy. Praca w branży muzycznej to też praca i prosimy o to, żebyśmy byli za nią uczciwie wynagradzani -tłumaczy Mary Regaldo, współorganizatorka protestu

Obecne protesty mają przede wszystkim za zadanie uwypuklenie koncepcji „penny-per-stream” (teraz stawki w Spotify wynoszą około 0,0040 dolara, co daje najmniejszą stawkę ze wszystkich platform muzycznych).

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →