Muzikanova Podcast 19 – Groove Cocktail

Podcast

Oddajemy w Wasze ręce 19. odcinek Muzikanova Podcast. Przygotował go polski duet producentów oraz dj-ów, Groove Cocktail.

Jest ich dwóch. Działają pod pseudonimami, Tommy Gustav oraz Freshmaker. Pochodzą z Wielkopolski, a dokładnie z Leszna. Są jedną z twarzy wytwórni Pierogi Records, z którą to związani są od początku jej istnienia.
Chętnie też wchodzą we współpracę z zagranicznymi labelami, i tak mają już na swym koncie produkcje zrealizowane m.in. dla Loco Records, Coffee Bar Music Records, czy Solardish.
Zauważeni przez samego Marka Knighta, znaleźli się z kawałkiem „Deep Touch” na jego albumie „Toolroom Knights Mixed by Mark Knight”. Chętnie również podejmują się tworzenia remiksów biorąc na warsztat utwory DJ-a Haze, Husky, Erica Poola czy Wawy. Kwestią czasu może być też tytuł honorowych obywateli miasta Leszna za pobudzanie do życia tamtejszej sceny klubowej.
Groove Cocktail, w iście szampańskim humorze, odpowiadało na nasze pytania dotyczące ich najnowszych dokonań oraz planów na przyszłość. Wiemy kto jest za co w ich duecie odpowiedzialny, kto nakręcił klip do kawałka „Say Goodbye” i kogo chcieliby gościć w swojej audycji radiowej…
Zachęcamy Was również do przesłuchania Muzikanova Podcast 19 mixed by Groove Cocktail!


WYWIAD: GROOVE COCKTAIL (Leszno)

Ulubiony koktajl?
Taki truskawkowy z Groovem …
Tymczasem Groove Cocktail zyskuje status „ ulubionego”  pośród wielu klubowiczów, także poza granicami naszego kraju.  W ostatnich latach wasza kariera nabrała rozpędu i czy nie dzieje się troszkę tak, że zaczynacie być bardziej znani za granicą niż w Polsce? Ostatnio wasz utwór „Deep Touch” znalazł się na albumie „Toolroom Knights Mixed by Mark Knight”…
…aaa jesteśmy znani?! (śmiech). Deep Touch wiele namieszał na rynku za sprawą naszych dobrych znajomych, czyli duetu Karol XVII & Mb Valence, których serdecznie pozdrawiamy! Znalazł się na Toolroomie za sprawą wydawnictwa dla Seamless Recordings. Mark Knight dostał promo od ludzi z Seamless, spodobał mu sie remiks „Karoli” i podpisał  licencję na ten kawałek.. 
Macie na swoim koncie pokaźną ilość produkcji i remiksów. Czy myślicie może o nagraniu albumu?
Każdy kawałek traktowaliśmy jako osobny singiel. Album to oczywiście marzenie każdego producenta. Myślimy nad tym i mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda nam się to zrealizować. Na pewno nie będzie to tylko House! Mamy wiele muzycznych inspiracji…
W Waszym przypadku produkcja muzyki to praca zespołowa. Jak zatem wygląda u Was proces twórczy? 
Różnie bywa. Raczej Tommy jest od kręcenia gałkami. Przeważnie robi jakiś zarys, po czym kończymy go razem. Masteringi zostawiamy ludziom, którzy lepiej znają się na tym od nas.
Do Waszego zespołu często dołączają wokaliści, obok których zresztą nie można przejść obojętnie… Nathalia, Julia Schiffter, Jacob A… Jak zatem układa się współpraca między wami? Czy wspólnie pracujecie nad utworem, czy może istnieje pewien „podział obowiązków”?
Haha… zespół to duuże słowo. Wokaliści są ponieważ to bardzo ważna część w naszej działalności. Współpraca układa sie wyśmienicie. Najczęściej dostają materiał demo, do którego piszą tekst. Później praca w studio nad nagraniem materiału.
W naszym kraju niestety powstaje niewiele klipów do muzyki klubowej, a tu proszę, Wasz teledysk pojawił się nawet w „Teleexpresie”…
Masz rację, niewiele tego jest w naszym kraju jeśli chodzi o muzykę „klubową”. My jednak jesteśmy zdania, że dobra piosenka połączona z obrazem daje niesamowity efekt. Muzyczne TV nie dają zbyt wielkich szans na emitowanie inaczej „brzmiących” nagrań niż te, które zazwyczaj mamy okazję oglądać i słuchać. Wracając jednak do klipu „Say Goodbye”, całą opowieść napisał Tomasz Jarosz a idealnie ubrał to w obraz Michał Sterzyński. Teleexpress to było wydarzenie… Otrzymaliśmy wiele telefonów i sms’ów po krótkiej wstawce w tym kultowym programie. No i oglądalność była lepsza…na youtube oczywiście;)
Prowadzicie co miesięczną audycję „Cocktail shot” na antenie radia houseradio.pl. Kogo najbardziej chcielibyście zaprosić do siebie na kieliszeczek?
Cocktail SHOT to nasze nowe dziecko. Od kwietnia postanowiliśmy nagrywać dla houseradio.pl autorską audycje plus guest mixa. Zapraszamy dj’ów i producentów, których bardzo cenimy z Polski jak i z zagranicy. Audycja emitowana jest w co drugi wtorek każdego miesiąca. Oczywiście serdecznie zapraszamy do słuchania! A kogo najbardziej chcielibyśmy zaprosić na kieliszek…?? hmm…Jamie Lewis, Dennis Ferrer oraz wielu wielu innych.. to była by trąba (śmiech).
Organizowaliście wiele imprez w swoim rodzinnym mieście Lesznie. Utarło się przeświadczenie, że w mniejszych miejscowościach częściej mamy do czynienia z dyskotekową sceną niż klubową. Podzielacie tę opinię?
Mniejsze miasta rządzą się swoimi prawami. Masz pewne osoby, które przychodzą na Twoje imprezy. Nie ma czegoś takiego, jak co weekendowa rotacja ludzi w klubie, więc tez ciężko grać tematyczną imprezę co tydzień. Przeważnie są to te same twarze, więc grasz dla małej leszczyńskiej rodzinki… Jednak to wspaniałe, że są tacy ludzie, którzy regularnie chodzą na nasze imprezy i to pokazuje, że jak się chce to można zrobić dobre party wszędzie, nawet w małych miastach.
Ponieważ jesteście obecni na polskiej scenie muzyki klubowej niemal od początku jej istnienia, interesuje mnie jak ją postrzegacie…
Nasze zdanie zmienia sie z roku na rok. Oczywiście na plus! Może też dlatego, że wychodzi co raz więcej dobrego polskiego stuffu. Nie będziemy opowiadać, jak to jest źle na polskim rynku jeżeli chodzi o kluby. Są lepsze i gorsze miejsca – to fakt, ale też prawdą jest że jesteśmy narodem, który ciągle narzeka na wszystko, nawet na kolor płytek parkietowych…czy to jest dobre? Uważamy, że powinna liczyć się dobra zabawa, jest wiele gorszych klubów poza granicami naszego kraju, gdzie są zajebiste imprezy!!
Czy możecie zdradzić nam swoje plany na najbliższy czas?
Jasne, że możemy. Tajemnic brak. Trwa praca nad nowymi wokalnymi singlami. Bedzie to damsko-męskie połączenie. Jeden nagrany został przez amerykańskiego wokalistę Donalda Sheffey’a. Natomiast drugi  z dobrze znaną w naszych produkcjach, Nathalią. Sami już nie możemy się doczekać! Będzie sporo żywych instrumentów i do tego piękne wokale. Deep & Soulful bejbe (śmiech).
Na koniec czy możecie powiedzieć coś więcej o nagranym przez Was mixie?
To zestaw nagrań, które w ostatnim czasie siedzą nam w głowie. 
Dziękuję za rozmowę.
Rozmawiała Magda Chomsk Nowicka

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →