Muzikanova Podcast 10 – Permanent Vacation

Podcast

To było nieuniknione! Z naszym Podcastem numer 10 lądujemy na planecie Disco! Niemiecki duet Permanent Vacation nagrał dla nas ekskluzywnego mixa i udzielił wywiadu. Zapraszamy!

Powrót do muzycznych korzeni obserwowany jest w klubach na całym świecie. Nurt nu disco zdobywa coraz większą popularność, a jego przedstawiciele coraz chętniej zapraszani są na występy w najlepszych miejscówkach naszego globu. Czas powiedzieć to głośno – DISCO wraca do łask! Choć może lepiej użyć sformułowania 'wróciło’.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Doskonałym na to przykładem są panowie z wytwórni Permanent Vacation. Tom Bioly i Benjamin Frohlich to założyciele labelu a zarazem dj’e reprezentujący jego barwy pod tą samą nazwą. Ich sety to mieszanka neo disco, dub-techno, slow-mo house’u, retro electro, psychodelicznego disco czy leftfield popu. Zapraszamy do lektury wywiadu i godzinnej muzycznej podróży w czasie z Muzikanova Podcast 10 zmixowanym przez Permanent Vacation!

 

Muzikanova Podcast 10 – Permanent Vacation – ŚCIĄGNIJ!

 

 

WYWIAD: PERMANENT VACATION (Tom Bioly i Benjamin Frohlich/ Monachium)

 

Szczerze mówiąc nie lada wyczynem jest dotrzeć do informacji o Was. Na oficjalnej stronie widnieje lakoniczna notka – nie lubicie udzielać wywiadów i pisać o sobie?

Czasami trudno jest mówić o samym sobie. Wolimy dać tutaj pole do popisu innym ale oczywiście nie mamy nic przeciwko udzielaniem wywiadów:)

Mamy ku temu okazję, powiedzcie co powstało najpierw: duet Permanent Vacation czy label? Skąd wziął się pomysł na założenie labelu specjalizującego się w wydawaniu muzyki tak innej od minimalu i techno, z którego słyną Niemcy?

To pytanie z serii – 'co było pierwsze: jajko czy kura’. Duet Permanent Vacation i wytwórnia uzupełniają się nawzajem i w skład obydwu wchodzą Tom Bioly oraz Benjamin Fröhlich. Dla tych, którzy nie wiedzą – tak to my! (śmiech) Główną ideą labelu jest promowanie nowej muzyki, która nie byłaby kojarzona z żadnym konkretnym krajem, muzyki, która jest ponad wszelkimi barierami. Oczywiście nie mieliśmy żadnego wcześniejszego super-planu. Na początku wiedzieliśmy jednak jakie są nasze oczekiwania. Staraliśmy się kierować naszym gustem muzycznym. Bardzo nas bawi widząc zaskoczenie ludzi kiedy dowiadują się, że jesteśmy z Monachium, a nie z Nowego Jorku, Paryża czy też Londynu.

 

 

Muszę o to zapytać: skąd wzięliście nazwę?  Inspiracja Aerosmith, filmem Jarmuscha czy zwyczajnie chcieliście by miło się kojarzyło?

Pomysł na nazwę Permanent Vacation wziął się od filmu Jima Jarmusha, a raczej od samego jego tytułu. Stwierdziliśmy, że idealnie pasuje jako nazwa naszego projektu. Nawiasem mówiąc Jarmusch zrobił kilka o niebo lepszych filmów niż ten(śmiech)

Opowiedzcie trochę o współpracy z Kathy Diamond. Udało się Wam nagrać znakomity numer ‘Tic Toc’, wydała dla was płytę ‘Miss Diamond To You’, a do tego twierdzicie, że współpraca z nią była dla was spełnieniem marzeń…

Kathy Diamond poznaliśmy poprzez Maurice’a Fulton’a w 2006 roku. To właśnie on był producentem albumu Kathy – „Miss Diamond To You”. Od tamtego czasu jesteśmy z nią w stałym kontakcie, występowaliśmy nawet razem kilka razy. Pamiętam jak raz podeszła do nas z drinkiem, który nazywał się „Slippery nipple” (’Śliski Sutek’) i kazała nam go wypić (śmiech) Każda impreza z udziałem Kathy to niesamowita zabawa. Naturalną więc rzeczą była nasza współpraca.

Macie marzenia dotyczące osób z którymi chcielibyście współprtacować na polu producenckim?

Jeśli moglibyśmy wybierać, sądzę, że byliby to: Arthur Russell, Jackie Mittoo, The Doors, Guns N Roses i wielu innych.

 

 

Przez kilka ostatnich lat, obserwujemy powrót disco do łask. Skąd waszym zdaniem ten nagły boom? Muzyka zatacza koło czy może skończyło się odkrywanie nowego, a zaczęto czerpać ze starych patentów?

Myślę, że jest tak ponieważ cały muzyczny świat w 'kole się toczy’ i prędzej czy później disco znów powróciłoby na główny plan. To jest też naturalna kolej rzeczy – po dłuższym panowaniu muzyki minimal i muzyki cyfrowej jako ogół, musiał nastać czas czegoś bardziej soul’owego i prawdziwych instrumentów. Mam jendak nadzieję, że to nie koniec odkrywania nowych gatunków muzycznych. Czasami nostalgia jest dobrą rzeczą, ale może być także niezwykle groźna kiedy się w niej człowiek zatraci. Myślę, że chyba dobrze jest być zainspirowanym czymś z przeszłości, a następnie przedstawić to w nowoczesnej formie.

Zbliża się koniec roku, a więc i czas podsumowań w muzyce. Waszym zdaniem to był dobry rok dla muzyki? Dla was? Jakie krążki zainteresowały Was najbardziej?

To był chyba udany rok dla rynku muzycznego, my na pewno nie mamy powodów do narzekań. A jeśli chodzi o najciekawsze albumy – nie było ich zbyt wiele, jednak gdybym miał wskazać na jeden z nich, to bardzo podobał mi się mix Metro Area dla Fabric.

 

 

Jakie plany na przyszłość macie jako duet i jako szefowie labelu? Jakie kolejne płyty szykują się w Permanent Vacation?

Planujemy wydanie nowej ep’ki jako PV z remixami TBD oraz Johna Talabota. W styczniu mamy zamiar wydać kompilację o tytule „Madarinen Traume”. W przyszłym roku ukaże się także kolejna kompilacja z remixami Todda Terje. Bądźcie zatem czujni!

Będziemy! Dzięki za rozmowę!

Dzięki! I do zobaczenia w najbliższą sobotę w Poznaniu!

 

Rozmawaiał: Paweł Pavelo Wójcicki

Tłumaczenie: Mateusz Matik Szarafiński

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →