Muzikanova Podcast 04 – Kris Menace

Podcast

Autor klubowego hitu Discopolis oraz ostatnio wydanego albumu Idiosyncrasies - Kris Menace - jest gwiazdą kolejnej edycji naszego podcastu!

LCD Soundsystem, Air, Felix Da Housecat, Roisin Murphy czy Tracy Thorn to artyści którzy zwracali się o dokonanie remixu przez bohatera naszego kolejnego podcastu. Kris Menace to postać, którego kariera nabrała ogromnego pędu wraz z wydaniem przebojowego 'Dicopolis’ czy w późniejszym czasie takich hitów jak 'Voyage’, 'Steamroller’ i 'Jupiter’.

Francuz wydał ostatnio album podsumowujący jego dotychczasową karierę 'Idiosyncrasies’, na którym znalazło się 37 utworów! O najnowsze wydawnictwo jak i o przeszłość Krisa spytaliśmy go w naszym wywiadzie. Zapraszamy do lektury i odsłuchu!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Muzikanova Podcast 04 – Kris Menace ŚCIĄGNIJ!

 

 

WYWIAD Z KRISEM MENACE:

 

Zacznijmy od początku – kiedy po raz pierwszy zetknałeś się z muzyką elektroniczną i kto miał na Ciebie największy wpływ?
 
Kiedy byłem młody moja siostra zabrała mnie na prawdziwy techno rave i muszę powiedzieć, że bardzo zaciekawiły mnie te dźwięki. Produkcję muzyki zacząłem wraz z moim przyjacielem Yves w 1994 roku. Od tamtej pory pracowałem nad różnymi projektami. W 2002 roku założyłem wytwórnię Work It Baby. 3 Lata poźniej zacząłem używać pseudonimu artystycznego 'Kris Menace’.
 
Czy możesz powiedzieć cos więcej o założonych przez Ciebie wytwórniach Compuphonic oraz Work It Baby. Jakie były kulisy ich powstawania?

Wytwórnię Work It Baby założyłem wraz ze swoim przyjacielem Yvesem. Chcieliśmy być niezależni, by nikt nie mówił nam co i jak mamy robić. Obcenie Work It Baby jest domem dla najbliższych nam osób. Sam do teraz nie wydałem żadnej produkcji pod pseudonimem Kris Menace na Work It Baby. Moja druga wytwórnia Compuphonic jest dla mnie 'placem zabaw’, labelem dla którego jednego dnia moge wydać utwór techno, drugiego Breakbeat.

 

 

Całkiem niedawno wydałeś debiutancki album. Właściwie składa się on z 3 płyt, na których znajduje się łącznie 37 numerów. Czy to wydawnictwo ukazuje spektrum twojej osobowości i kreatywności?

Album ukazuje mój gust muzyczny jako Kris Menace. Tak na prawdę uwielbiam wiele gatunków muzycznych i to chyba można dostrzec w moich obecnych produkcjach. Album ten jest bardzo elektroniczny i ukazuje kim na prawdę jestem. Nie lubię szufladkować swojego stylu do wybranego gatunku muzycznego, mówić, że coś jest techno, a coś italo. Tu raczej chodzi o to co się czuje. Każda z płyt ukazuje w pełni kim jestem i nad czym pracowałem przez ostatnie 3 lata.
 
Słowo 'Idiosynkrazja’ w dziedzinie muzyki to dosyć nowatorski pomysł:) Co skłoniło Cię, aby właśnie tak nazwać swój album?

Bardzo podobało mi się brzmienie tego słowa oraz jego znaczenie. Starałem się użyć czegoś, co nie było wykorzystane już setki raz w przeszłości jak „best of”, „selected”. Chciałem, aby sama nazwa nadawała pewnej swieżości. 

Lista artystów na 3 płycie wygląda jak line up niezłego festiwalu. Współpraca z takimi artystami to duże wyzwanie. Czy towarzyszą Tobie jakieś nadzwyczajne emocje gdy wiesz ze pracujesz nad utworem znanej gwiazdy? Korzystasz z sugestii autorów czy Twój warsztat jest niezależny?
 
Bardzo się staram, by pozostać niezależnym. Kiedy zostaje poproszony o zrobienie remixu, zazwyczaj wiadomo jaki moze być tego efekt, czego można się spodziewać. Jestem zatem wolny w tym co robię. Uwielbiam wyzwania i jestem wdzięczny, że dano mi tyle możliwości współpracy z innymi artystami.

 

 

Jak przebiega u Ciebie proces produkcji utworu? Tworzysz gdy jesteś na fali czy spędzasz w studio całe dnie?

To zależy. Czasami zaczynam od pewnego pomysłu lub też nawet pojedynczego scratch’u i podążam za nim. Prawdę mówiąc większość numerów zrobiłem bardzo szybko, w kilka godzin. Nie lubię produkować za dużo, nie jestem przecież robotem. Staram się jednak zawsze uchwycić pewien moment, pewien stan mojego ducha.
 
Możesz powiedzieć coś więcej o nagranym przez ciebie mixie? Gdzie został nagrany i w jaki sposób wyselekcjonowałeś numery.

Są to numery, które aktualnie bardzo lubię. Ułożyłem je w całość tak, aby odzwierciedlały mój aktualny nastrój.

Jakie masz plany na najbliższy czas?

Aktualnie pracuję nad kilkoma nowymi produkcjami oraz zakończyłem remixy dla Filthy Ddukes oraz Royksopp. Zacząłem również wraz z innymi artystami kilka nowych projektów, jednak narazie jest jeszcze za wczesnie by o tym mówić. Sądzę, że rezultaty będą mówiły same za siebie.

Dzięki za wywiad

Dzięki!

 

Wywiad przeprowadził: Aleksander ’Juniore’ Kubaczewski
Tłumaczenie: Mateusz ’Matik’ Szarafiński

 

Muzikanova Podcast to nowy cykl mixów nagranych specjalnie dla serwisu muzikanova.pl. Do współpracy zaprosilismy dj’ów i producentów z całego świata. Nie zapomnimy również o naszym rodzinnym kraju – znajdzie się miejsce dla utalentowanych artystów z Polski. Czekamy na Wasze opinie, sugestie lub propozycje dotyczące Muzikanova Podcast.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →