„Music, Makers & Machines”. Historia i dzieciństwo muzyki elektronicznej

News
Music, Makers & Machines

Google, we współpracy z ponad 50 międzynarodowymi partnerami z 15 krajów, uruchomił platformę Music, Makers & Machines, internetową wystawę prezentującą historię i dziedzictwo muzyki elektronicznej ostatnich wieków.

Strona została zaprojektowana jako wciągające źródło wiedzy, z ponad 200 wystawami online. Zawiera obszerne archiwum zdjęć, filmów, wycieczek 360° i skanów 3D, a także artykuły redakcyjne poświęcone scenom, dźwiękom i kultowym miastom. Music, Makers & Machines zabiera odbiorcę w wielopłaszczyznowa, globalną historię muzyki elektronicznej od jej pionierów po zapomniane instrumenty, kulturę klubową, którą zrodziła i technologię, która za nią stoi.

Google Arts & Culture

Music, Makers & Machines. 126 lat później

W 1895 roku Thaddeus Cahill, wynalazca z Iowa, rozpoczął prace nad pierwszym na świecie elektromechanicznym instrumentem muzycznym. Ważące 200 ton i mierzącym 60 stóp długości Telharmonium (początkowo nazywany Dynamophone) było kolosalną maszyną do produkcji i udostępniania muzyki przez telefon.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pomimo początkowego sukcesu, Telharmonium było jednak skazane na porażkę. Po pierwsze, wymagało zbyt dużej mocy do działania. Abonenci skarżyli się również na „niewyraźną lub zniekształconą” muzykę, a także na rozmowy nagle przerywane przez muzykę, które zdołały przedostać się przez linie telefoniczne. Ostatecznym gwoździem do trumny Telharmonium było pojawienie się bezprzewodowej technologii radiowej. Zanim Cahill ukończył swój trzeci model, ludzie stracili już zainteresowanie. W ciągu 126 lat, które upłynęły od tamtego czasu, muzyka elektroniczna ewoluowała w podobnie śmiały i pomysłowy sposób, co świadczy o podejściu współczesnych artystów przy produkcji własnych kompozycji.

Google. Imponująca baza danych

Do najważniejszych atrakcji można zaliczyć legendarne drzwi wejściowe do klubu Tresor w 3D, największe archiwum online zeskanowanych w 3D syntezatorów z kolekcji SMEM (Swiss Museum for Electronic Music Instruments) oraz wiele fascynujących wycieczek 360° i Street View. Poza zwykłymi atrakcjami projekt Music, Makers & Machines będzie również oferował plany lekcji dla szkół i studentów.

Wśród współtwórców są projektu jest wiele projektów z całego świata. głównie z Niemiec: XL Recordings, Innervisions, Kompakt, West German Broadcasting, Museum of Youth Culture, The Alan R. Pearlman Foundation, Clubcommission Berlin, Deutsches Museum, Visit Dusseldorf,  Amsterdam Dance EventBarbican Centre i wiele innych.

Fot. Arts and Culture

Fot. Arts and Culture

Music, Makers & Machines zawiera:

  • Ponad 10 000 zdjęć i materiałów wideo
  • Ponad kuratorskich eksponatów online z 15 krajów
  • 4 wycieczki Street View i 360°
  • 22 syntezatory zeskanowane w 3D

Wystawa Music, Makers & Machines jest dostępna online lub za pośrednictwem aplikacji Google Arts & Culture na iOS lub Android.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →