Munoludy 2022 – Nagrody Redakcji. Oto jury

News

Zgodnie z zapowiedzią, rozpoczynamy drugą część plebiscytu Munoludy 2022. Nagrody Redakcji przyznawane będą poprzez głosowanie zamknięte, w którym udział wezmą dziennikarze Muno.pl oraz zaproszeni jurorzy oraz jurorki, reprezentujące szeroko pojętą sceną muzyczną naszego kraju, zwłaszcza tą skupioną wokół elektroniki, klubów i festiwali. Poznajcie ich.

Jak już mieliście okazję czytać w poniedziałek, druga część plebiscytu ma charakter zamknięty i tajny. Wezmą w niej udział członkowie redakcji Muno.pl oraz kilkunaścioro przedstawicieli i przedstawicielek szeroko rozumianej sceny muzycznej, klubowej i festiwalowej. Są to osoby zawodowo związane z rodzimą branżą, reprezentujące rozmiate podmioty w jej obrębie. Co więcej, są to osoby funkcjonujące na co dzień w różnych ośrodkach życia kulturalno-rozrywkowego Polski i zajmujące się odmiennymi od siebie dziedzinami środowiska muzycznego – od bookerów_ek i promotorów_ek, przez właścicieli_ki klubów i organizatorów_rki festiwali, aż po wydawców_czynie i menadżerów_rki i nie tylko.

Munoludy 2022 – część druga. Nagrody Redakcji

Od osób na co dzień związanych z branżą muzyczną powinniśmy wymagać więcej. Dlatego kategorie, które znalazły się w II części plebiscytu Munoludy 2022 są bardziej skonkretyzowane i dotyczącą wyspecjalizowanych dziedzin.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dokładnie tak samo jak w przypadku głosowania otwartego, zaproszeni przez nas goście i gościnie nie będą bazować na nominacjach – każdemu i każdej z nich przysługiwać będzie możliwość wskazania trzech odpowiedzi w poszczególnej kategorii, z uwzględniem takiego samego rozróżnienia punktowego, czyli 1. miejsce – 3 punkty, 2. miejsce – 2 punkty, 3. miejsce – 1 punkt.

Munoludy 2022 – Nagrody Redakcji. Kategorie

Zaproszone przez nas osoby połączą siły z zespołem redakcyjnym, dlatego też te nagrody nosić będą nazwę Nagród Redakcji. Poznajcie kategorie!

Munoludy 2022 – Nagrody Redakcji:

DJ/DJKA/LIVE ACT ROKU HOUSE POLSKA
DJ/DJKA/LIVE ACT ROKU TECHNO POLSKA
DJ/DJKA/LIVE ACT ROKU BASS POLSKA
DJ/DJKA/LIVE ACT ROKU ELEKTRONIKA POLSKA
PRODUCENT / PRODUCENTKA ROKU
ODKRYCIE ROKU POLSKA

DJ/DJKA/LIVE ACT ROKU HOUSE POLSKA – jak wskazuje sama nazwa, w tej kategorii nagradzać będziemy osoby najmocniej związane z szeroko rozumianą muzyką house i jej pochodnymi.

DJ/DJKA/LIVE ACT ROKU TECHNO POLSKA – jak wskazuje sama nazwa, w tej kategorii nagradzać będziemy osoby najmocniej związane z szeroko rozumianą muzyką techno i jej pochodnymi.

DJ/DJ-KA/LIVE ACT ROKU BASS POLSKA – jak wskazuje sama nazwa, w tej kategorii nagradzać będziemy osoby najmocniej związane z szeroko rozumianą muzyką bassową i jej pochodnymi.

DJ/DJ-KA/LIVE ACT ROKU ELEKTRONIKA POLSKA – w tej kategorii nagradzać będziemy najbardziej wyróżniające się postacie reprezentujące nurty, których nie sposób zamknąć w ramach nawet tak obszernych zbiorów jak house czy techno. Mowa tu m.in. o elektronice eksperymentalnej, breakbeat, ambient, downtempo, elektropop, itd.

PRODUCENT / PRODUCENTKA ROKU POLSKA – w tej kategorii będziemy nagradzać osoby, których działałność producencka w 2022 roku zdobyła nasze szczególne uznanie. Pod uwagę będziemy brać jedynie te postacie, które faktycznie wydały nową, autorską muzykę w ciągu minionych dwunastu miesięcy.

ODKRYCIE ROKU POLSKA – w tej kategorii będziemy nagradzać osoby bez względu na reprezentowaną przez nie profesję (DJing, produkcja) czy też gatunek. Skupimy się jednak wyłącznie na postaciach, które na poważnie zaczęły swoją przygodę z muzyką w ubiegłym roku. Tym samym nie będziemy brać pod uwagę osób, które przewinęły się już przez poprzednie edycje plebiscytu.

Głosowanie redakcji rozpocznie dziś i – podobnie jak głosowanie publiczności – potrwa do 28 lutego. Laureatów i laureatki nagród redakcji poznacie w zbliżonej dacie do daty ogłoszenia wyników nagród publiczności.

Munoludy 2022 – Nagrody Redakcji. Jury

Poznajcie grono jurorów i jurorek drugiej części plebiscytu Munoludy 2022 (kolejność alfabetyczna, według nazwisk):

Rafał Cały (C&C Bookings)

Twórca, właściciel i szef C&C Bookings, agencji opiekującej się najważniejszymi artystami i artystkami polskiej sceny klubowej, na czele z Catz 'n Dogz, An On Bast czy Kubą Sojką. Autorytet w dziedzinie managementu artystycznego.

Munoludy 2022 – Rafał Cały

Jędrzej Dondziło (Dtekk, Up To Date Festival)

Munoludy 2022 – Jędrzej Dondziło

Jedna z najbardziej cenionych postaci rodzimego światka klubowego. Wszechstronny DJ, zaangażowany kurator lokalnej sceny, człowiek odpowiedzialny za tak uznane projekty jak Up To Date Festival i FOMO.


Piotr Häuser (Alegria, DrumObsession)

Munoludy 2022 – Piotr Häuser

Czołowy reprezentant i ambasador sceny basowej w Polsce, ceniony DJ, producent i dziennikarz, współtwórca legendarnego cyklu DrumObsession.


Magdalena Hołubiczko (Meg, Prozak 2.0)

Munoludy 2022 – Magdalena Hołubiczko

Jedna z najbardziej renomowanych DJek w kraju, dumna reprezentantka i ambasadorka krakowskiej sceny klubowej, współtwórczyni kultowego miejsca, jakim jest Prozak 2.0.


Piotr Kleina (G_ssus, Crackhouse)

Munoludy 2022 – Piotr Kleina

Utalentowany DJ, klubowy aktywista trójmiejskiej sceny techno, rezydent oraz menadżer artystyczny jednego z najciekawszych miejsc na polskim Pomorzu – Crackhouse.


Jędrzej Kowalczyk (Kovvalsky, Jasna 1)

Munoludy 2022 – Jędrzej Kowalczyk

Uznany warszawski DJ i booker. Zaangażowany w wiele projektów, współtwórca z Komitetu Obrony Disco. Najmocniej związany z jednym z najważniejszych miejsc klubowej stolicy Polski – Jasną 1.


Łukasz Kowalka (Duszne Granie, Rewiry)

Munoludy 2022 – Łukasz Kowalka

DJ, dziennikarz, promotor i booker, a także specjalista w zakresie PRu. Współtwórca Dusznego Grania, odpowiada za komunikację i booking poznańskiego klubu Rewiry.


Leon (Audioriver Festival)

Munoludy 2022 – Leon

Jeden z powszechnie najbardziej cenionych DJów na warszawskiej i ogólnopolskiej scenie klubowej, przez dekady zaangażowany w wiele projektów i związany z kultowymi miejscami. Od lat główny booker Audioriver Festival.


Michał Mielus (Sfinks700)

Munoludy 2022 – Michał Mielus

Człowiek wielu talentów, odpowiedzialny przede wszystkim za współczesną, znakomitą kondycję kultowego sopockiego Sfinksa700, a ponadto zaangażowany w szereg projektów na scenie klubowej, z festiwalem Wisłoujście na czele.


Gosia Płysa (Unsound, Ephemera Festival)

Munoludy 2022 – Gosia Płysa

Jedna z najważniejszych postaci na polskiej scenie klubowej i nie tylko, znana ze swojego zaangażowanego i wielowymiarowego podejścia do projektów, za które odpowiada. Dyrektora Unsound oraz współkuratorka Ephemera Festival.


Arkadiusz Śmiłowski (TAMA)

Munoludy 2022 – Arkadiusz Śmiłowski

Współtwórca jednego z najważniejszych współczesnych klubów w Polsce, poznańskiej Tamy. Ceniony w środowisku w szczególności za swój profesjonalizm i szeroką perspektywę w kreowaniu miejsca twórczej aktywności, jaką jest klub.


Jakub Walczak (PLAL, Regime, Radio Luz, Uczulenie)

Munoludy 2022 – Jakub Walczak

Reprezentant Wrocławia, najbardziej znany za sprawą współtworzenia cenionej ekipy regime oraz własnego projektu – PLAL. Klubowy aktywista zaangażowany w szereg projektów i popularyzujący niszowe gatunki muzyczne, głównie oscylujące wokół basowej estetyki.


Magdalena Witak (Vitcat, Smolna)

Munoludy 2022 – Magdalena Witak

Utalentowana didżejka i sprawna bookerka odpowiedzialna za czołowe imprezy stolicy Polski, w tym te odbywające się w klubie Smolna, miejscu znajdującym się pod jej szczególną opieką i cieszącym się renomą wykraczającą daleko poza kraj.


Łukasz Zieliński (Vacos, Sfinks700)

Munoludy 2022 – Łukasz Zieliński

Ceniony trójmiejski DJ i producent. Współwłodarz jednego z najważniejszych miejsc na klubowej mapie Pomorza i całej Polski – legendarnego Sfinksa700.


Mariusz Zych (Zariush, Projekt LAB, Arfa ArcanA)

Munoludy 2022 – Mariusz Zych

Od lat obecny na poznańskiej scenie techno w roli DJa i bookera. Obecnie najmocniej związany z kultowym już Projektem LAB. Wydawca za sprawą autorskiego labelu Arfa ArcanA.


Paulina Żaczek (Granko Agency)

Munoludy 2022 – Paulina Żaczek

Renomowana menadżerka, która pod szyldem własnej marki, jaką jest Granko Agency, opiekuje się utalentowanymi artystami i artystkami polskiej sceny klubowej, w której kształtowanie jest silnie zaangażowana.


Grono wymienionych jurorów i jurorek wspierać będzie zespół redakcyjny Muno.pl w składzie:

Alex Kubaczewski (dyrektor generalny)

Munoludy 2022 – Alex Kubaczewski

Hubert Grupa (kierownik redakcji)

Munoludy 2022 – Hubert Grupa

Paweł Chałupa

Munoludy 2022 – Paweł Chałupa

Adam Dąbrowski

Munoludy 2022 – Adam Dąbrowski

Kamil Downarowicz

Munoludy 2022 – Kamil Downarowicz

Artur Wojtczak

Munoludy 2022 – Artur Wojtczak

Munoludy 2022. Nagrodu Publiczności – głosowanie trwa

Przypominamy – od poniedziałku trwa głosowanie w części pierwszej plebiscytu Munoludy 2022. Nagrody Publiczności przyznawane będą na podstawie wyników głosowania otwartego, w którym udział mogą wziąć wszyscy. Wskażcie swoje propozycje i zagłosłujcie! Macie czas do 28 lutego. Formularz do głosowania znajdziecie poniżej:

MUNOLUDY 2022 – NAGRODY PUBLICZNOŚCI.
WSKAŻ SWOICH FAWORYTÓW I FAWORYTKI – ZAGŁOSUJ

Organizatorami plebiscytu są redakcja Muno.pl/grupa mediowa Time For Friends. Regulamin plebiscytu dostępny tutaj.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →