MUNOLUDY 2016: Odkrycie Roku

3 774
News
MUNOLUDY 2016: Odkrycie Roku

Oto piątka niezwykłych artystów, inicjatyw i dzieł, które w 2016 roku śmiało wkroczyły na polską scenę klubową i które Waszym zdaniem zasłużyły na szczególne wyróżnienie.

Odkrycie Roku w plebiscycie MUNOLUDY 2016 to kategoria, w której wyróżniamy zjawiska na polskiej scenie klubowej, o których było szczególnie głośno. Głównym kryterium wcale nie jest data rozpoczęcia działalności, a czas prawdziwej ekspansji i zaistnienia w świadomości szerszego grona osób zainteresowanych muzyką elektroniczną.

Wśród 8 nominowanych znalaleźli się producenci – AGIMDASEINPrivate Press, wokalistka Rosalie., zespół SONAR, wytwórnie BrutażMOST Records oraz film Wszystkie Nieprzespane Noce.

Przed Wami zestawienie pięciu najciekawszych odkryć roku 2016!

 

MUNOLUDY 2016 – ODKRYCIE ROKU

 

5. DASEIN

 

4. WSZYSTKIE NIEPRZESPANE NOCE

 

3. MOST RECORDS

Za labelem MOST stoją dwie niezwykle doświadczone w muzycznym biznesie persony – Wojtek Sokół, właściciel wytwórni PROSTO, oraz Rafał Grobel, odpowiedzialny za oficynę S1 Warsaw. Ich wspólną wizją jest promowanie ambitnej elektroniki, tworzonej przez lokalnych artystów. Katalog MOST-u nie jest jeszcze zbyt bogaty, jednak liczy się jakość, a nie ilość. Najwyraźniej wytwórni o takim profilu w Polsce brakowało, bo dzięki Waszym głosom MOST plasuje się na 3. miejscu w kategorii Odkrycie Roku 2016. Gratulujemy i liczymy na dużo dobrej muzyki w bieżącym roku!

 

2. SONAR

Łukasz Stachurko zna przepis na muzyczny sukces. Po głośnym projekcie RYSY i solowym Sonar Soul, postanowił stworzyć zespół, który trudno porównać z jakimś innym, obecnym już na polskiej scenie. Wraz z Leną Osińską, Rafałem Dutkiewiczem i Arturem Bogusławskim eksperymentuje z trip-hopowymi brzmieniami i żywymi intrumentami, a jednym z głównych założeń muzyki SONAR są piosenki śpiewane wyłącznie w ojczystym języku. W 2016 roku nakładem U Know Me Records ukazała się ich debiutancka płyta, zatytułowana „Pętle”. Dzięki niej formacja zdobywa miejsce w ścisłej czołówce Odkryć Roku 2016.

 

1. ROSALIE.

Rosalie. pytana o swoich ulubionych artystów, jednym tchem wymienia Destiny’s Child, TLC, Aliyah, Banks i Kelelę. Inspiracja brzmieniem amerykańskiego R&B z lat 90., zamiłowanie do nowoczesnej elektroniki oraz przede wszystkim pomysł na połączenie tych dwóch muzycznych światów otworzyły poznańskiej artystce furtkę do kariery. Debiutancka EP-ka Rosalie. pojawiła się dopiero pod koniec 2016 roku, ale to wystarczyło, by talent wokalistki został przez Was dostrzeżony i doceniony! Gratulujemy pierwszego miejsca w kategorii Odkrycie Roku!

Zwycięzcy zostali wyłonieni na drodze głosowania, które trwało od 16 marca do 29 marca br. W plebiscycie MUNOLUDY 2016 oddano 66 618 głosów w 6 kategoriach.