MUNOLUDY 2016: Klub Roku

News

Który z klubów działał najprężniej w 2016 roku? Gdzie odbywały się najlepsze imprezy, a gdzie mogliśmy usłyszeć najciekawszą i najświeższą elektronikę? Poznaj piątkę topowych polskich klubów 2016 roku!

W plebiscycie MUNOLUDY 2016 o tytuł Klubu Roku walczy ósemka lokali z całej Polski, dzięki którym w 2016 roku mogliśmy usłyszeć na żywo takich artystów, jak Kode9, Gunnar Haslam, Zenker Brothers, Headless Horseman, Vril, Konstantin Sibold, Damon Wild, Vatican Shadow, Clouds, Damian Lazarus, Roman Flugel, Slam, Tiga, Levon Vincent, Ellen Allien, Hot Since 82, Matthias Tanzmann czy John Talabot. To oczywiście nie wszyscy, bo ciekawych bookingów było o wiele więcej!
Krakowskie 89Prozak 2.0, wrocławski Das Lokal, katowicki Prepar, poznańskie Projekt LABSQ klub, sopocki Sfinks700 oraz warszawski klub Smolna to miejsca, które w 2016 roku cieszyły się największą popularnością wśród czytelników Muno.pl, a my doceniliśmy ich profesjonalizm i zaangażowanie w budowanie polskiej sceny klubowej.
Przed Wami zestawienie pięciu najlepszych klubów roku 2016!

MUNOLUDY 2016 – KLUB ROKU

5. PROZAK 2.0, KRAKÓW

4. SQ KLUB, POZNAŃ

3. PROJEKT LAB, POZNAŃ

Pierwszą trójkę otwiera poznańska ostoja niszowej i undergroundowej kultury klubowej. Brawa dla Projekt LAB! Klub i jego promotorzy stawiają tylko na najciekawsze bookingi i najnowsze trendy w muzyce. Nie brakuje także ciągłych innowacji, jeśli chodzi o sferę wizualną czy wystrój klubu. Jednym słowem, miejsce cały czas prze do przodu przy dźwiękach takich artystów, jak m.in. Vatican Shadow, Oscar Mulero, SNTS czy Phil Hartnoll (Orbital). Gratulacje!

2. SMOLNA, WARSZAWA

Drugie miejsce przypada warszawskiemu klubowi Smolna. Jego otwarcie było jednym z głośniejszych wydarzeń na polskiej scenie muzyki elektronicznej w 2016 roku. Odważna forma, selekcja, zakaz fotografowania wewnątrz klubu oraz bookingi, które dopieszczały fanów undergroundu, jak i klubowiczów spragnionych najpopularniejszych nazwisk (wystąpili m.in. Damian Lazarus, Hot Since 82 czy Zadig), przyniosły świetny efekt. Klub Smolna zyskał Wasze zaufanie i uplasował się na drugim miejscu! Gratulujemy!

1. SFINKS700, SOPOT

Poznajcie najlepszy klub w Polsce! Sopocki Sfinks700 to jeden z niewielu bastionów undergroundu nad polskim morzem i to już od ponad dwóch dekad! To dzięki temu klubowi Trójmiasto ma gdzie chodzić na techno, house i drum n bass. W 2016 roku w „sfinksie” wystąpili m.in. Slam, Zenker Brothers czy Simian Mobile Disco, a miejsce obchodziło okrągłe 25-lecie działalności rozrywkowej. Gratulujemy i życzymy kolejnego, równie udanego ćwierćwiecza!
Zwycięzcy zostali wyłonieni na drodze głosowania, które trwało od 16 marca do 29 marca br. W plebiscycie MUNOLUDY 2016 oddano 66 618 głosów w 6 kategoriach.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →