MUNOLUDY 2012 – Klub Roku Polska!

News

Który klub okazał się najciekawszym miejscem na imprezowej mapie Polski w 2012 roku? Przedstawiamy wyniki plebiscytu MUNOLUDY 2012 w kategorii Klub Roku!

W głosowaniu MUNOLUDY 2012 zaszły pewne zmiany w stosunku do roku ubiegłego. Pojawiły się nowe kategorie, a główną uwagę skupiliśmy na polskiej scenie muzyki klubowej i festiwalowej. Powodów jest wiele, lecz najważniejszy jest ten, iż pragnęliśmy wyłonić najciekawszych przedstawicieli i najsolidniejszych promotorów naszego kraju i nagrodzić ich za trud włożony w rozwój polskiego rynku klubowego.
Na początku postawiliśmy sobie cel – pobić zeszłoroczny wynik 13 481 głosów, tak aby plebiscyt MUNOLUDY 2012 był jak najdokładniejszym i najlepszym odwzorowaniem tego, co aktualnie dzieje się na naszej polskiej sceny klubowej. Nie zawiedliście – w tym roku oddano 19 357 głosów!
Czas więc na rozstrzygnięcia. Przed Wami 10 najlepszych klubów w Polsce!

MUNOLUDY 2012 – KLUB ROKU POLSKA

10. DAS LOKAL* / WROCŁAW
9. KLUB 55 / WARSZAWA
8. PAUZA / KRAKÓW
7. LOG:IN / WROCŁAW
6. 8 BITÓW / POZNAŃ


5. INQBATOR / KATOWICE

Drugi rok z rzędu katowicki INQbator ląduje na miejscu 5. Przypadek? Nie sądzimy… Inq należy do  czołówki klubów, które przez lata działalności i konsekwencję w działaniu budują rzeszę wiernych fanów. To ich głosami klub INQ znalazł się w piątce najlepszych klubów w Polsce!

4. SFINKS 700 / SOPOT

Tu podobnie, w stosunku do roku ubiegłego SFINKS utrzymuje mocną czwartą pozycję. Słowa które pisaliśmy w uzasadnieniu do nominacji w tym przypadku są jak najbardziej aktualne: dzielnie kroczy szlakiem klubowego undergroundu, opierając się zalewającej Sopot dyskotekowej fali. Droga ta nie jest łatwa, ale konsekwencja w działaniu przynosi efekty – pękający w szwach SFINKS to widok, którego każdy szanujący się polski klubowicz powinien skosztować.

3. SQ KLUB / POZNAŃ

Ubiegłoroczny zwycięzca w plebiscycie MUNOLUDY w tym roku ląduje na miejscu 3. Zadyszka? Liczymy, że to drugi oddech. W końcu przez ostatnie 7 lat poznański SQ klub wytyczał trendy na naszej klubowej scenie. To ciężkie i wyczerpujące zadanie ale warte zebranych przez ten czas laurów. Czasy sie zmieniają, rynek jest ciężki, ale wierzymy, że Poznań nie powiedział ostatniego słowa!

2. METRO / BIAŁYSTOK

17 lat… ten wiek budzi szacunek. Od 96 roku białostockie Metro, wierne swojemu undergroundowemu charakterowi, jest klubową opoką wschodniej części Polski. Każdy kto choć raz tam zagrał, bawił się lub tylko słuchał muzyki wie, że to miejsce ma charakter i duszę. Ma też wiernych wyznawców w całym kraju. To ich głosami Metro w plebiscycie MUNOLUDY 2012 ląduje na zaszczytnym miejscu nr 2!

1. 1500M2 DO WYNAJĘCIA / WARSZAWA

Nie uwierzycie, ale to najmłodszy klub wśród pierwszej piątki! W młodości siła? Nie tylko… doskonale zaplecze muzyczne, coraz lepsze nagłośnienie, wsłuchiwanie się w światowe trendy i umiejętna obserwacja sceny. 1500 to nie klub  – to centrum działań twórczych, w którym swe miejsce znalazły warszawskie kolektywy dj’skie, organizatorzy imprez, właściciele butików, trendsetterzy, projektanci i wielu innych. To miejsce, w którym można czuć się swobodnie, a przede wszystkim gdzie można posłuchać najciekawszej muzyki elektronicznej prezentowanej nie tylko przez swiatowe gwiazdy, ale i przez utalentowanych polskich dj’s. 1500 znalazło swoje miejsce i swój czas, a to zaowocowało statuetką Munoluda w kategorii NAJLEPSZY KLUB ROKU POLSKA 2012! GRATULUJEMY!
* Wrocławski klub Das Lokal znalazł się w rankingu jako nominacja czytelników.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →