MUNOLUDY 2012 – Festiwal Roku Polska!

News

W 2012 roku oferta festiwalowa w naszym kraju była bogata, ale który z festiwali okazał się najlepszy i zdobył statuetkę MUNOLUDA?

W głosowaniu MUNOLUDY 2012 zaszły pewne zmiany w stosunku do roku ubiegłego. Pojawiły się nowe kategorie, a główną uwagę skupiliśmy na polskiej scenie muzyki klubowej i festiwalowej. Powodów jest wiele, lecz najważniejszy jest ten, iż pragnęliśmy wyłonić najciekawszych przedstawicieli i najsolidniejszych promotorów naszego kraju i nagrodzić ich za trud włożony w rozwój polskiego rynku klubowego.
Na początku postawiliśmy sobie cel – pobić zeszłoroczny wynik 13 481 głosów, tak aby plebiscyt MUNOLUDY 2012 był jak najdokładniejszym i najlepszym odwzorowaniem tego, co aktualnie dzieje się na naszej polskiej sceny klubowej. Nie zawiedliście – w tym roku oddano 19 357 głosów!
Czas więc na rozstrzygnięcia. Przed Wami 10 nalepszych festiwali 2012 roku.

MUNOLUDY 2012 – FESTIWAL ROKU POLSKA

10. SELEKTOR FESTIVAL / KRAKÓW
9. OFF FESTIVAL / KATOWICE
8. UNSOUND FESTIVAL / KRAKÓW
7. FREEFORMFESTIVAL / WARSZAWA
6. ORANGE WARSAW FESTIVAL / WARSZAWA

5. LET IT ROLL OPEN AIR / ZALEW NAKŁO CHECHŁO


4. TAURON NOWA MUZYKA / KATOWICE

3. HEINEKEN OPEN’ER FESTIVAL / GDYNIA

2. ORIGINAL SOURCE UP TO DATE / BIAŁYSTOK

1. AUDIORIVER FESTIVAL / PŁOCK

Jak silną pozycję ma Audioriver na polskim rynku muzyki elektronicznej, niech świadczą chociażby liczby – w roku ubiegłym AR zyskał 46 % głosów, w tym niewiele mniej bo aż 40%. Czy oznacza to, że płocki festiwal traci swych fanów? Nic bardziej mylnego – w tegorocznym plebiscycie wzięło udział prawie 6 tysięcy osób więcej, co oznacza że AR zdobył największą ilość głosów spośród nominowanych we wszystkich kategoriach. To absolutny fenomen! Choć konkurencja osiąga coraz lepsze rezulataty, wydaje się, że pozycja AR w roku 2012 pozostała niezachwiana. Gratulujemy drugiej z rzędu wygranej i z niecierpliwością czekamy na 2013! Do zobaczenia na plaży!
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →