MUNOLUDY 2011 – Artysta Roku POLSKA!

8 952
Artykuł

Ta kategoria wzbudza niemałe emocje, nie tylko wśród głosujących ale również w gronie samych artystów. Kto zdobył pierwsze miejsce, kto znalazł się w pierwszej dziesiątce o kto zamyka setkę najlepszych polskich artystów w głosowaniu MUNOLUDY 2011?

Jako, że to pierwsza edycja plebiscytu MUNOLUDY, tym bardziej zależało nam na stworzeniu rzetelnego rankingu w świecie polskiej muzyki klubowej i festiwalowej.

Dziękujemy za Wasze mocne wsparcie – jak zwykle nie zawiedliście. Świadczy o tym zarówno ilość oddanych głosów, jak i zainteresowanie i promocja ze strony nominowanych kandydatów jak i mediów (o naszym plebiscycie można było przeczytać na głownej stronie Wirtualnej Polski i w wielu innych magazynach i gazetach).

W sumie oddano 13 i pół tysiąca (13 481) głosów w 7 kategoriach!!! Czas więc na rozstrzygnięcia. Przed Wami nalepsi polscy artyści 2011 roku.

MUNOLUDY 2011 – ARTYSTA ROKU PL

Ta kategoria wymaga również osobnego komentarza. Oddaliśmy to zestawienie absolutnie w Wasze ręce. Mogliście proponować swoich ulubionych artystów bez narzuconych przez nas nominacji. Do ogólnego rankingu, w kategorii Artysta Roku Polska, postanowiliśmy włączyć zarówno Dj’ów, jak i zespoły oraz producentów czy live act’owców.

Nie mieliście łatwego zadania, nasz rynek rośnie w siłę, pojawia się coraz więcej młodych fascynujących zespołów, producentów i dj’ów, którzy jak widać dzielnie radzą sobie w starciu ze starymi wyjadaczami. Cieszy również rozpiętość gatunkowa artystów, którzy znaleźli się w naszym plebiscycie. Zobaczcie, jak wygląda pierwsza setka polskich artystów wg Waszych głosów! Wszystkim znajdującym się w tym zestawieniu serdecznie gratulujemy!

1. Catz ‚n Dogz

Catz ‚n Dogz pewnie objęli pierwsze miejsce w plebiscycie MUNOLUDY 2011. Wojtek i Grzegorz zdobyli najwięcej głosów i największe uznanie spośród wszystkich polskich artystów, na których stawialiście. Niezmiennie i konsekwentnie od kilku lat udowadniają swą wartość – każdy kolejny rok w ich karierze jest lepszy od poprzedniego. 2011 upłynął pod szyldem ich labelu Pets Recordings, który poprzez wydawane tam produkcje wspiął się na najwyższy poziom. C’nD zwiedzili pół swiata ze swoimi setami dj’skimi, niejednokrotnie dając nam powody do dumy, z tak zdolnych reprezentantów. I co najważniejsze, nie zawodzą nigdy podczas występów w kraju. Zawsze otwarci, uważnie obserwują co dzieje się na zagranicznych rynkach, wnosząc swój pierwiastek w działanie przemysłu muzycznego. Konsekwentnie wspierają również naszą scenę, wybierając najzdolniejszych i promując ich swoimi kanałami. Wielki plus w stronę Catz ‚n Dogz! Gratulujemy miejsca 1!

2. Marcin Czubala

Marcin Czubala to czołówka naszej krajowej sceny, nie dziwi więc jedno z czołowych miejsc w naszym plebiscycie. Po prawie dekadzie przerwy, zdecydował się ponownie uruchomić label. Your Mama’s Friend zaliczyło już kilka udanych releasów, jednak wydaję się, że najlepsze dopiero przed nami. Jeden z najdłużej działających na rynku, a co za tym idzie jeden z najbardziej doświadczonych producentów – Marcin Czubala zajmuje miejsce 2. Gratulujemy!

3. Kuba Sojka

Obecność Kuby Sojki na podium tylko potwierdza nasze słowa z uzasadnienia kategorii Muno.pl Podcast Roku. Bez wątpienia ten młody artysta przebojowo wkracza do czołówki polskich producentów. Swą popularność konsekwentnie buduje, występując regularnie w polskich klubach. Jedno jest pewne – obok jego live act’ów nie da się przejść obojętnie. W tym roku miejsce 3. ale wierzymy, że to nie szczyt możliwości Kuby. Gratulujemy!

4. Jacek Sienkiewicz

Jacka Sienkiewicza nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. To topowy polski artysta, który ma nad Wisłą swoich wiernych fanów. Nie wydaje regularnie, ale gdy już wydaje nie można wobec jego muzyki pozostać obojętnym. Jedyne czego możemy się po nim spodziewać, to nieoczekiwanego. W drugiej połowie roku ponownie zamknął się w studiu, by pracować nad nowym projektem, którego efekty mamy usłyszeć na dniach… Umieramy z ciekawości i jednocześnie gratulujemy miejsca 4.

5. Pol_On

Kolejny dobry rok dla Pol_On’ów! Kacper i Mike systematycznie budują swoją pozycję na światowej scenie muzyki elektronicznej. Sukcesywnie powiększają ilość zagranicznych topowych wytwórni, dla których wydają swoje produkcje. No i są niezastąpieni podczas występów na żywo. Doskonała selekcja, bezkompromisowa zabawa – gratulujemy miejsca w pierwszej 5!

6. Viadrina

Zaskoczenie? Nie! Tegoroczni debiutanci mają za sobą niezwykle udany rok. Wydawnictwa dla dwóch najbardziej obiecujących polskich labeli Pets i YMF, sprawiły, iż notowania Viadriny poszybowały w górę. W setach na żywo, również prezentują się zacnie pokazując dobrą selekcję… To dopiero początek ich kariery, i od razu w finałowej 10. Gratulujemy!

7. SLG

Łukasz Seliga to postać, bez której polska scena muzyki elektronicznej nie byłaby taka sama. Nietuzinkowa osobowość, niebanalny gust muzyczny i doskonałe produkcje. SLG nie przestaje zaskakiwać, raz wyda utwór nu disco, kolejnym razem zagra potężnego techno seta. Horyzont to za mało! Życzymy jeszcze lepszego 2012 roku i gratulujemy miejsca 7. fot. A. Diesing

8. Jurek Przeździecki

W temacie dobrej muzyki elektronicznej na Jurka Przeździeckiego można liczyć zawsze. Niewielu jest artystów, którzy w tworzenie tanecznej elektroniki wkładają tyle serca co on. W parze z muzyczną perfekcją idze też doskonała technika produkcji oraz umiejętność prezentowania swojej twórczości na żywo w sposób niezwykle przystępny. Doceniliście to oddając na niego tak wiele głosów. Miejsce 8. Gratulujemy!

9. Chmara Winter

Nasi czytelnicy obdarzyli sporym zaufaniem tegorocznych debiutantów. Po Viadrinie, Chmara Winter to kolejny duet, który ląduje w pierwszej 10 plebiscytu Munoludy 2011. Rok ubiegły upłynął im w rytmie Powidła, które doceniło wielu zagranicznych artystów, a utwór doczekał się remixów min. od Lee Jones’a i Marcina Czubali. Gratulujemy!

10. Gooral

Gooral ma za sobą owocny rok. Ze swym nowym projektem pojawił się na scenie i zdobył serca publiczności w ekspresowym tempie. Jego mieszanka góralskiej muzyki z modnymi elektronicznymi akcentami, spowodowała w pewnym okresie 2011 roku wręcz ‚Gooralomanie’, a album ‚Ethno Electro’ stał się bardzo modnym wydawnictwem wśród młodzieży w całym kraju. Jego koncerty wciąż są oblegane, cieszy sukces, jaki może odnosić taka muzyka w naszym kraju, a zwieńczeniem tego wszystkiego jest miejsce 10 w naszym rankingu Munoludy 2011.

11. An On Bast
12. Mooryc
13. Novika
14. Monika Brodka
15. Kamp!
16. Angelo Mike
17. Rebeka
18. Juniore
19. Julia Marcell
20. Piotr Bejnar

21. Tobias Manou
22. Gathaspar
23. Bartosz Szczęsny
24. Marcin Krupa
25. Twin-prix
26. Tom Encore
27. Hrabioza Soundsystem
28. Michał Wolski
29. Bshosa
30. Popkids Vibes

31. PZG
32. Nosowska
33. Magda
34. Jakub Rene Kosik
35. Simon Mattson
36. Matthew Clarck
37. Jacaszek
38. Teielte
39. Superluminal
40. Stan Homan

41. Glasse
42. Eltron John
43. Xilent
44. Tom Glass
45. Radikal Guru
46. Karol XVII & MB Valence
47. Twilite
48. Siasia
49. Oscar Burnside
50. Dtekk

51. Margaret Dygas
52. Dubsknit
53. Creamer
54. Adam Bekett
55. Mortem
56. Leszek Możdżer
57. Iza Lach
58. Dick4dick
59. Carla Roca
60. Adre ‚n’ Alin

61. The Phantom
62. SuperXiu
63. Reza
64. Matik
65. Luke Hiero
66. Joana
67. Envee
68. Conradq
69. Barillo
70. Pezet

71. Paul Weld
72. Optymist
73. Ninja
74. Mentalcut
75. Łona / Webber
76. Loui & Scibi
77. Hatti-Vatti
78. Fisz
79. Emde
80. Think

81. Maximilian Skiba
82. Paryss
83. Oszibarack
84. The Same
85. Sin
86. Ress
87. Neevald
88. Mikita
89. Medium
90. Marysia Sadowska

91. L.U.C
92. Leszek Trudnowski
93. Larix
94. Kixnare
95. Fusion F & Come T
96. DJ Fresh
97. DJ Sibi
98. DJ SeBass
99. Dastin
100. Breakbeat Propaganda