Muno Telegram: Luzztro Academy. Nieszablonowe podejście bazujące na pasji

Wywiad
Luzztro Academy, Luzztro

Jeśli zastanawialiście, gdzie udać się na kurs didżejski, w jaki sposób produkować swoje autorskie utwory, jak poprawnie korzystać z mediów społecznościowych - jesteś w domu. Poznajcie Luzztro Academy, "jedyną w Polsce szkołę didżejską, która poza nauką, oferuje możliwość rezydentury w najstarszym polskim klubie i jest podparta doświadczeniem twórców kultury z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży". O powodach powstania i wyjątkowości przedsięwzięcia na tle reszty rozmawiamy z Piotrem Kasprowiczem, Adamem Obrębskim i Kacprem Ponichterą.

Na papierze – projekt jakich wiele. Jednak, gdy przyjrzymy się bliżej samej idei i wysłuchamy pomysłodawców Luzztro Academy, nasze mylne założenia musimy odstawić w kąt. Techniki miksowania, press pack, produkcja/digital audio workstation, klubowe fakultety, PR/marketing, podstawy teorii muzyki. A to wszystko na alejach Jerozolimskich 6 w Warszawie, w znanym wszystkim klubie Luzztro. Pomysłodawcą i kuratorem projektu jest Piotr Kasprowicz, połowa duetu PIUR, któremu przy prowadzeniu akademii towarzyszyć będą renomowani DJ-e, producenci, promotorzy, dziennikarze muzyczni i radiowi, inżynier dźwięku czy realizator video. Jak sami o sobie mówią:

Muzyka jest częścią nas, trybem myślenia i jednocześnie sposobem ucieczki przed szarą rzeczywistością codziennego życia.

Wejdź do świata Luzztro Academy, ukończ jeden z wybranych przez siebie kursów i zostań członkiem ekipy popularnych Luzzter. Z resztą, przekonajcie się sami.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Luzztro Records, Luzztro, akademia

Muno Telegram: Luzztro Academy – autorskie podejście do tematu

Damian Badziąg: Ponad rok przygotowań i w końcu jest. Do szerokiego grona działań około – nazwijmy to luzztrzanych – takich jak The Blue Oyster, LAZZ Festival, dochodzi Luzztro Academy. Dlaczego Academy, dlaczego właśnie teraz?

Piotr Kasprowicz & Kacper Ponichtera: Dodam, że nasz holding ma jeszcze Luzztro Records oraz Luzztro Store. Project Academy kiełkował w naszej głowie od dawna. Zestaw umiejętności, jaki posiadamy oraz nasi najbliżsi przyjaciele z branży pozwalają nam w dość szybki sposób przekazać wiedzę w zakresie DJ-ingu kolejnym zainteresowanym tematem osobom. To, że dzieje się to właśnie teraz, wydaje mi się być oczywiste. Nasza akademia opiera się również na zajęciach w klubie, czy regularnych wydarzeniach poza nim. Dopóki takie wydarzenia były niemożliwe do realizowania z powodu pandemii, to nasz projekt byłby niekompletny.

Adam Obrębski: Pomysł nie tyle akademii, ale w ogóle inicjatywy mającej na celu szkolenie adeptów sztuki DJ-skiej, jest tak stary, jak sam klub. Reprezentant tak zwanej Starej Gwardii Luzztro, czyli Wojtek Szymocha, który jest tak zasłużony, że doczekał się pomieszczenia swojego imienia w klubie, praktykował takie zajęcia już w początkowych fazach działalności. Obecna odsłona czyli wspomniana akademia, to nasze autorskie podejście do tematu, dostosowane do obecnych czasów oraz oczekiwań. Jest ono również odpowiedzią na powtarzające się pytania dotyczące możliwości nauki, a sam projekt programu był ponad rok.

academy.luzztro.com – Kurs DJ. Dołącz do klubowej rodziny !

Luzztro Academy. Dołącz do klubowej rodziny

Czym wyróżniacie się na tle reszty? Co ma przyciągnąć chętnych akurat do Was?

Piotr Kasprowicz & Kacper Ponichtera: Myślimy, że biorąc udział w Luzztro Academy, nie o tyle co nauczysz się grać (bo to oczywiste, że zrobimy co w naszej mocy, abyś był w tym jak najlepszy), ale dołączysz do klubowej rodziny i poznasz to trochę od kuchni. Trenerzy w naszej kadrze to artyści występujący na całym świecie z bardzo dużym doświadczeniem. Nasz klub to bez wątpienia legenda a urządzenia na których gramy to standard. Inne kursy oferują tylko naukę. U nas oprócz nauki dostaniesz solidną dawkę otoczki, jaka wiąże się z tą „robotą”.

Adam Obrębski: Jak zauważyłeś, nie jesteśmy pierwszymi i jedynymi, którzy obecnie podobne szkolenia prowadzą. Planując i projektując nasz kurs od zera, skupialiśmy się głównie na aspektach istotnych z naszego punktu widzenia. Sami w końcu jesteśmy DJ-ami i naszą wiedzę pozyskiwaliśmy w różny sposób, w różnych latach i w oparciu o różne dostępne zasoby. Wiemy, na co chcemy zwrócić uwagę, aby przekazać wiedzę w sposób efektywny, poparty głównie praktyką, bazując na naszych wieloletnich doświadczeniach oraz możliwościach, jakie daje klub. To jest właśnie jeden z atutów. Zamieniamy sale treningowe na klub, który od razu daje zupełnie inne doznania niż granie do ściany.

Dysponujecie dość szeroką kadrą, rzekłbym chyba jedną z największych, jeśli nie prawie, bo aż 13 osobową. To dużo, czy mało w kontekście projektu, który nie wiadomo i czy w ogóle się „sprzeda”?

Piotr Kasprowicz & Kacper Ponichtera: Nasza kadra stale się poszerza, a każdy z naszych trenerów ma co robić. Luzztro Academy jest ściśle powiązana z Luzztro Store, a tam mamy produkty o szerszym zakresie usług niż tylko nauka dj’ingu. Można u nas wykupić mastering swojego utworu czy nagranie/transmisję video. W naszej kadrze są osoby zajmujące się konkretnym zagadnieniem, bo kto jest od wszystkiego to jest do… Nasz kurs sprzedawał się jeszcze zanim został ogłoszony, więc o powodzenie tego projektu kompletnie się nie martwię. Co ciekawe, na chwilę obecną kurs cieszy się zainteresowaniem pań, co bardzo nas cieszy!

Adam Obrębski: Nie wiem, dlaczego masz wątpliwości, czy projekt się sprzeda choć sam nigdy nie postrzegałem go w kategoriach komercyjnych. Nie tylko ten, ale pozostałe projekty, cechuje nieszablonowe podejście bazujące na pasji do tego, co robimy. Nie robimy jednak tego w ciemno. Projekt jest odpowiedzią na pojawiające się coraz częściej pytania o możliwość nauki grania. I to pobierania tych nauk od konkretnych osób. To nie jest jakiś tam kolejny kurs DJ-ski.

Akademia jest właśnie wyjściem do takiej grupy ludzi. Nasza kadra składa się głownie z osób, które są z klubem związane. Te osoby możesz usłyszeć na naszych imprezach. Sam skład jest różnorodny i wypełnia wszystkie aspekty, które taki kurs tematycznie obejmuje. Nikogo nie musieliśmy namawiać do udziału w tym projekcie, co mnie cieszy. To tylko potwierdza nasze podejście, gdzie „sprzedaż” nie jest decydująca o tym, czy coś robimy, czy nie.

Luzztro Academy, Luzztro

Fot. Piotr Kasprowicz, pomysłodawca projektu

Luzztro Academy. Kamień milowy w kwestii rozwoju

Jedną z opcji związanych z Luzztro Records jest możliwość dołączenia do Waszego teamu. Który segment związany z tematyką około muzyczną i multimedialną jesteście w stanie kształcić u swoich podopiecznych i którego nie ma w Waszej ofercie? Kolejny nauczyciel z produkcji czy dj’ingu byłby raczej zbędny. Chyba, że się mylę?

Piotr Kasprowicz & Kacper Ponichtera: Generalnie w naszym teamie nie brakuje obecnie nikogo, ale to nie oznacza, że nie jesteśmy otwarci na współpracę. W sytuacji idealnej widziałbym zgłoszenia doświadczonych DJ-ów/ producentów z innych miast, którzy mają dobry przelot z lokalnymi klubami z muzyką elektroniczną, czy domami kultury, w których jest sprzęt lub sami sprzęt DJ-ski posiadają. Wtedy możemy myśleć o ekspansji do innych miast i zajęciach stacjonarnych nie tylko w Warszawie. Przypominam, że wszystkie zajęcia odbywają się w trybie indywidualnym oraz stacjonarnym. Wyjątek stanowią tylko zajęcia produkcji muzyki online, jeśli taką formę zajęć student sobie życzy. Program nauczania jest też skrupulatnie przygotowany i wielokrotnie przepracowany na żywym organizmie. Nie ma mowy o różnych standardach nauczania przez różnych trenerów, czy w różnych miastach.

Adam Obrębski: Kadra wypełnia program kursu i daje uczestnikowi możliwość wyboru. Dla przykładu, w kwestii techniki grania, możesz wybrać pomiędzy DJ-ami specjalizującymi się w housie lub techno. Jeżeli chodzi o produkcję muzyki, mogę zapewnić, że najzdolniejsi z pewnością mogą liczyć na wydawnictwo w Luzztro Records. Ale to nie wszystko, kurs moim zdaniem może być kamieniem milowym w kwestii rozwoju ich kariery. Jeżeli ktoś jest zdolny, to od razu zostanie wyłapany przez kadrę. Będzie mógł liczyć na profesjonalne wsparcie, które z pewnością ułatwi oraz co dla wielu jest niezwykle istotne, przyśpieszy cały proces.

Odpowiedzią na niestandardowe potrzeby jest rozwój tych dziedzin, w których czujemy się mocni, niekoniecznie są bezwzględnie związane z muzyką. Mam na myśli tutaj chociażby swoją działkę, czyli usługi streamingu video. Doświadczenie, jakie pozyskaliśmy przy produkcji The Blue Oyster może być bezcenne dla osób, które planują podobne inicjatywy. Nasz kurs również przewiduje  w programie takie rzeczy, zatem nie tylko DJ-e są adresatami naszej oferty.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →