Muno.pl Podcast 84 – DEAS

2 381
Podcast

To jest świetny rok dla DEAS'a, DJ'a i producenta mieszkającego w Krakowie - nadchodzące wydawnictwa w tak legendarnych labelach jak Bush Records i KMS Records spowodowały, że postanowiliśmy zaprosić go do nagrania Muno.pl Podcastu!

Karol, znany na scenie klubowej jako DEAS, Dj i producent muzyczny od wielu lat, wydawał w wielu zagranicznych wytwórniach, był remiksowany przez takich artystów jak Pig&Dan, Harvey McKay i Martin Eyerer. W 2012 r. założył własny label – Secret Room Records i profesjonalne, analogowe studio muzyczne www.secretroomrecords.com. Związany z krakowskim klubem Prozak 2.0, w którym jest rezydentem.
W swoich utworach DEAS stawia na kreatywność i oryginalność, zawsze szuka nowych rozwiązań, łącząc różne style w nowe hybrydy. Gra inteligentną muzykę elektroniczną, prezentując w swoich setach fuzje technicznych bitów i melodii.


POSŁUCHAJ:

KWESTIONARIUSZ: DEAS

Kim jesteś? (3 cechy)
energia, umysl, materia
Pierwsza w Twoim życiu muzyczna inspiracja, którą pamiętasz to…
Obecnie najwyraźniej pamiętam Portishead, może dlatego, że ostatnio znowu wracam do ich płyt i znowu czuję się tak „mały” słuchając ich.
Moment, w którym pierwszy raz usłyszałes brzmienie elektroniki sprawił…
Że robię to co robię 🙂
Gdyby nie muzyka to?
Nie wiem, i chyba nie chce wiedzieć.
W muzyce  ważne dla mnie jest?
Ważna jest dla mnie jakość wykonania, oraz to by muzyka coś dla Ciebie wnosiła, coś w Tobie poruszała a nie pozostawiała poczucia zmarnowanego czasu.
W życiu ważne dla mnie jest…
Trudne pytanie,  jest wiele rzeczy, chyba poza rodziną (moim synem i żoną) to realizowanie siebie, rozwijanie się ale też niezapominanie o pokorze i samokrytycyzmie.
W muzyce elektronicznej nie podoba mi się…
Wiele osob eksponuje to co im się nie podoba, to może ja już nie będę 😉
Najlepszy set zagrałem…
Mam nadzieję, że to dopiero przede mną 🙂
Utwór, który towarzyszyłby mi w samotnej podróży na koniec świata…
Portishead – Biscuit

Z reguły jestem skromny, ale najbardziej cieszę się, że udało mi się…
Stworzyć studio, w którym spędzam ogromną część swojego życia.
W najbliższym czasie zamierzam?
Skonczyć trochę nowego materiału, który już jest prawie gotowy oraz wydać Ep’ki u Kevina Saundersona w KMS Records i w BUSH, gdzie wyjdzie także mój remix do nagrania Joe Brunning-a ” Now Let Me See You Work”, drugi remix zrobił Joey Beltram 🙂
Czy możesz powiedzieć nam coś o nagranym przez ciebie miksie?
Ten miks to zbiór nagrań / dzwięków które mi się podobają, zawarłem też w nim swoje przedpremierowe nagrania, które ukażą się na KMS i BUSH.