Muno.pl Podcast 79 – Chino

Podcast

Po house'owych brzmieniach, czas na odrobinę cięższe dźwięki. Podcast numer 79 zmiksował dla nas pochodzący z Katowic, mieszkający w Krakowie Artur Oleś aka Chino!

Chino to animator lokalnej sceny klubowej, który dzieli swój czas między muzykę i obraz. Artur Oleś  jest instruktorem litografii w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zdarzyło mu się grać na festiwalu Tauron Nowa Muzyka, występować w polskiej edycji Boiler Room a także wyprodukować parę niesamowitych acid-techno sztosów.
Zapraszamy na najnowszy Muno.pl Podcast autorstwa Chino i krótki wywiad.
POSŁUCHAJ:

WYWIAD: CHINO

Kim jesteś? (3 cechy)

Miasto, Masa, Maszyna

Pierwsza w Twoim życiu muzyczna inspiracja, którą pamiętasz to…

Ill Communication Beastie Boys, to album który sprawił, że naprawdę zacząłem się interesować muzyką. To był dla mnie moment zwrotny, bo słuchając tego co leciało w radiu, telewizji, czego słuchali koledzy nie wydawało mi się, żeby muzyka mogła wogóle być interesująca. Miałem wtedy 9 lat i zdałem sobie sprawę, że tego co najciekawsze nie podaje się na tacy, a już napewno nie w kulturze masowej i mediach.

Moment, w którym pierwszy raz usłyszałes brzmienie elektroniki sprawił…

Że zmieniło się moje podejście do życia, do postrzegania sztuki. To był drugi wywrotowy moment w moim życiu. Na jakimś wyjeździe szkolnym do Budapesztu trafiłem na sklep z winylami gdzie leciało Basic Channel. Od tamtego momentu zupełnie inaczej niż wcześniej pojmuję muzykę, przyczyny i skutki jej powstawania. Właściwie wszystko czym interesuję się od tamtego momentu stało się bardzo syntetyczne.

Gdyby nie muzyka to?

Sztuki wizualne, którymi tak czy inaczej się zajmuję projektując plakaty i pracując na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Gdyby nie muzyka, pewnie zająłbym się malarstwem, bo bardzo mi tego brakuje od czasu kiedy skończyłem studia. Staram się ostatnio trochę zorganizować, żeby nie przepuszczać takich ilości roboczogodzin między palcami, niestety zamiłowanie do małych przyjemności i trwonienia czasu bywa mocniejsza niż siła mojej woli.

W muzyce  ważne dla mnie jest?
Zdolność do rejestrowania tego czegoś co jedynie muzyka potrafi określić, czego nie da się w żaden sposób opisać słowami, ani narysować.

W życiu ważne dla mnie jest…
Spędzanie jak najwięcej czasu w towarzystwie najbliższych, poświęcenie dla wszystkich moich pasji, odnajdywanie jasnych stron trudnych sytuacji.

W muzyce elektronicznej nie pochwalam…
Destrukcyjnego zjawiska chwilowej mody na gatunki muzyczne. Ludzie uwielbiają szufladkować muzykę, wisieć na jednej z takich szufladek tak długo, aż się urwie.

Najlepszy set zagrałem…
Po Tama Sumo w zeszłym roku na Moxxom Openair w Gorlitz. Najlepiej wspominam imprezę zamykającą nasz klub Radar (mój Olivii i Oli), na której grał Dj Skurge z Underground Resistance. To impreza, którą zapamiętam na zawsze.

Utwór, który towarzyszyłby mi w samotnej podróży na koniec świata…
Aphex Twin – Xtal

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Z reguły jestem skromny, ale najbardziej cieszę się, że udało mi się…
Wydać dwie winylowe Epki i doprowadzić moje życie do momentu, w którym mogę robić tylko to co sprawia mi radość i uważam za wartościowe.

W najbliższym czasie zamierzam?
Dokończyć rzeczy niedokończone – ostatnie dwa lata poświęciłem na rozwijanie swojego live actu i mam sporo materiału, który czeka na nagranie.

Czy możesz powiedzieć nam coś o nagranym przez ciebie miksie?
Zależało mi, aby miał charakter moich klubowych live’ów. Do standardowego setupu dołączyłem mojego starego Tr-707, wybrałem kilka nowszych patternów, które wydaje mi się, że najbardziej nadają się do przesłuchania w domowych warunkach i nagrałem za jednym podejściem bez dodatkowej edycji.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →