Mr Pritchard – Nostra’Naught

2 024
Recenzje

Info

Data wydania:
2011/06/27
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Dziewiąte już wydawnictwo na liczącym sobie cztery miesiące labelu Oscara Burnside’a to wynik zaskakujący. Biorąc pod uwagę, iż każdy release zawiera produkcje czy też remiksy Oscara, rezultat ten jest wręcz nieprawdopodobny. Otwierająca katalog EP-ka „Psycho” nie zdobyła w moich uszach uznania, przez co byłem dość sceptycznie nastawiony do całego projektu. Zdanie zmieniłem słuchając „Nostra’Naught” w wykonaniu Walijczyka o pseudonimie Mr Pritchard. Dlaczego?
Otóż przede wszystkim zaskoczyła mnie lekkość i melodyjność wersji oryginalnej. Trudno włożyć „Nostra’Naught” do konkretnej szufladki gatunkowej, gdyż minimalowe przestrzenie wypełniają progresywne melodie zabarwione dalekowschodnim akcentem. Bez wątpienia udana produkcja.
Mroczna i niepokojąca atmosfera remiksu nie pozostawia wątpliwości kto za niego odpowiada. Oscar Burnside w swoim stylu serwuje porcję psychodelicznych dźwięków. Minimalowe pulsacje miarowo dozują napięcie i prowadzą do kulminacyjnego punktu utworu – przejmującego i pięknego motywu gitarowego.
„Nostra’Naught” to solidna i interesująca propozycja. Nietuzinkowe rozwiązania brzmieniowe sprawiają, iż wg mnie jest to najciekawsza propozycja Oscar Burnside Recordings. Posłuchajcie sami!


Mr.Pritchard – Nostra’Naught (Oscar Burnside Recordings) by mrpritchard

Mr.Pritchard – Nostra’Naught (Oscar Burnside ‚Psycho Punk’ Interpretation) – NOT MASTERED by oscarburnside

Tracklista

01. Nostra’Naught (Original Mix)

02. Nostra’Naught (Oscar Burnside ‚Psycho Punk’ Interpretation)