Mount Kimbie supportem The xx w Warszawie

Wydarzenie

Koncert londyńskiego tria jest jednym z najważniejszych koncertowych wydarzeń wiosny. Przed The xx zaprezentuje się inny londyński zespół - Mount Kimbie.

Przed koncertem grupy The xx 14 maja na warszawskim Torwarze zaprezentuje się inny londyński zespół, Mount Kimbie. Występ duetu odbędzie się dokładnie dwa tygodnie przed premierą ich nowego albumu „Cold Spring Fault Less Youth”, który już teraz budzi oczekiwanie za sprawą świetnego singla „Made to Stray”.
Mount Kimbie
Mount Kimbie to dwóch producentów – Dominic Maker i Kai Campos, którzy odnaleźli się w estetyce schyłkowego dubstepu, wyciszonego brzmienia znanego z albumów The xx i Jamesa Blake’a. W ich muzyce jest sporo niedopowiedzeń, minimalizmu, ale jednocześnie tanecznego beatu i pulsującego basu. Debiutowali w roku 2010 doskonale przyjętą płytą „Crooks & Lover”, z której pochodzi ich najpopularniejszy utwór – „Carbonated”. Od ubiegłego roku Mount Kimbie związani są z wytwórnią Warp i obok TNGHT i Darkstar stanowią nowe otwarcie tego legendarnego labelu.
Źródło: materiały promo

Przypominamy, że Mount Kimbie wystąpią ponownie w Warszawie 20 lipca na zaproszenie ekipy Music Of The Future, a bilety na to wydarzenie możecie zamawiać za pośrednictwem Muno.pl.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →