Mooryc – All Those Moments

3 702
Recenzje
Mooryc – All Those Moments

Info

Data wydania:
2012/02/03
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Mooryc – ten pseudonim przewija się często przy różnych okazjach, wywołując zawsze pozytywne emocje. Ostatnio przy okazji gościnnego udziału na albumie Douglasa Greeda czy darmowej kompilacji od Freude Am Tanzen. Nie ulega wątpliwości, iż Maurycy to artysta nietuzinkowy, jednak raczej unikający bycia na świeczniku. Rzadko też wydaje nowe utwory, skupiając się bardziej na tworzeniu muzyki w celu prezentowania jej podczas swoich występów live.
Bez szumu medialnego trafiła na rynek najnowsza EP-ka Mooryca, jednak grzechem byłoby pozwolić jej przejść bez echa. Po pierwsze – wydana nakładem Freude Am Tanzen, po drugie – z remiksami Marka Hemmanna i Douglasa Greeda, po trzecie i najważniejsze – zawierająca doskonałą muzykę! Co ciekawe – nie wszystkie utwory z EP-ki są premierowe. I nie mam tu na myśli faktu, iż Mooryc grywa je od wielu miesięcy w swoich live’ach, a że ‚Turn Left‚ wraz z remiksem Greeda ukazał się rok temu na polskim labelu Levitate.
Cały materiał zawarty na ‚All Those Moments‚ to dokładnie to, za co Maurycego uwielbiamy! Rozmarzone, romantyczne i liryczne utwory, z pięknymi melodiami opartymi na IDM-owych strukturach. Najmocniejszy punkt to tytułowy ‚All Those Moments’ w oryginale! Spore oczekiwania miałem też do remiksu Marka Hemmanna, jednak ku mojemu zaskoczeniu, Marek nie poradził sobie z tym zadaniem wystarczająco dobrze. Próba stworzenia tanecznego utworu z zachowaniem subtelności pierwowzoru okazała się niemożliwa.
Drobna wpadka Hemmanna nie ujmuje jednak absolutnie nic całości, gdyż EP-ka jest po prostu genialna! I chyba tyle powinno wystarczyć za jej rekomendację…


FAT-zig 004 Mooryc – All those Moments by Freude am Tanzen

Tracklista

01. All Those Moments

02. CB (Radio Edit)

03. LVD

04. All Those Moments (Marek Hemmann Remix)

05. Turn Left

06. Turn Left (Douglas Greed From Here To Poznan Remix)

07. Communication Breakdown