Moog wznawia produkcję swojego flagowego modelu. Legenda powraca

fot. materiały prasowe
News
Moog

Niewiele istnieje bardziej ponadczasowych instrumentów elektronicznych na świecie niż syntezator modułowy Moog Model 10. Amerykańska firma kontynuuje produkcję swojego ikonicznego urządzenia. Sprawdź szczegóły.

Moog Model 10 – czysta perfekcja

Znakomity syntezator modularny Moog Music Model 10 opracowany przez Dr. Boba Mooga został ponownie wprowadzony do produkcji. To ekscytujące wznowienie jest wiernym odtworzeniem pierwszego modularnego syntezatora stworzonego jeszcze w 1971 roku. Model praktycznie niczym nie różni się od wersji sprzed 50 lat, zachowując nawet te same ręcznie lutowane obwody elektroniczne widoczne w całym syntezatorze.

Moog wznawia produkcję swojego flagowego modelu. Legenda powraca
Moog Model 10 / fot. materiały prasowe

Każdy syntezator zostanie realizowany na zamówienie, będąc wyposażony w potężne aktualizacje, aby dotrzymać kroku konkurencyjnemu rynkowi współczesnej produkcji muzycznej. Zaktualizowany pokładowy zasilacz obsługuje teraz szerszy zakres wybieranych napięć, w tym 100V, 120V, 220V i 240V. Dla użytkowników spoza USA jest to szansa na zasilanie syntezatora bez konieczności stosowania zewnętrznego transformatora step-up/down. Przeprojektowany panel tylny systemu zawiera unowocześniony główny wyłącznik zasilania, lampę zasilającą, gniazdo zasilania, gniazdo uziemienia i przełącznik wyboru napięcia. Model 10 charakteryzuje się poprawioną kalibracją i strojeniem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Model 15 – legendarny syntezator na Twoim komputerze

Syntezatory modułowe mogą dość szybko stać się skomplikowane w użyciu. W usłyszeniu pełnego potencjału z pewnością pozwoli obserwowanie specjalistów pracujących na tym instrumencie. Hannes Bieger, jeden z przedstawicieli muzyki techno, dał się poznać z doskonałego opanowania wszystkich kwestii związanych z modularnością. Wielkoformatowe systemy modularne Mooga są w końcu jego nieodłącznym narzędziem pracy.

Istnieje tam soniczny świat trudny do osiągnięcia przy pomocy konwencjonalnych syntezatorów. Uwielbiam moment, kiedy mogę tworzyć dźwięki stereo za pomocą pary VCA i modulacji AM jako części rzeczywistej syntezy, wyłączając ingerencję zewnętrznych efektów.

Moog Model 10 | Hannes Bieger

Reedycję Moog Model 10 wykonano z należytą starannością przez właścicieli fabryki Mooga w Północnej Karolinie. Urządzenia wysłano do zaufanych dealerów i dystrybutorów Mooga na całym świecie. Aby znaleźć najbliższego sprzedawcę, odwiedź stronę producenta.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →