Moderat – reaktywacja!

News

Modeselektor i Apparat ogłosili reaktywację projektu Moderat! Nowych nagrań tria możemy spodziewać się na przełomie jesieni i zimy.

Zjednoczeni pod skrzydłami berlińskiego BPitch Control Apparat i duet Modeselektor udowodnili istnienie efektu synergii w muzyce. Założony przez nich w 2002 roku projekt Moderat odniósł ogromny sukces, głównie dzięki doskonałym występom na żywo.
Debiutancki album tria ukazał się dopiero w 2009 roku, gdyż wcześniej artyści nie mogli porozumieć się w studio. Postanowili jednak spróbować ponownie i udało się – płyta zatytułowana po prostu ’Moderat’ (przeczytaj recenzję) okazała się przebojem, zdobywając uznanie wśród krytyków oraz zaskarbiając sobie serca słuchaczy. Pochodzące z niej utwory ’Rusty Nails’ czy ’A New Error’ uchodzą dziś za klasykę, do której chętnie się wraca. Kiedy mogłoby się wydawać, iż teraz już nic ich nie powstrzyma, projekt Moderat znów został zawieszony.
Jak się okazuje, panowie Sascha Ring, Gernot Bronsert i Sebastian Szary nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa! Modeselektor promują obecnie swój nowy projekt ATOL, tworzony z Marcelem Dettmannem i Shedem (kto był na ich występie na Audioriver, ten wie ile energii potrafią z siebie wydobyć), jednak postanowili przywrócić do życia i Moderat. Za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku ogłosili, iż powracają do studia wraz z Apparatem, a nowych nagrań należy spodziewać się na przełomie jesieni i zimy!
Biorąc pod uwagę, że poprzednia rozłąka zaowocowała doskonałą płytą, mamy nadzieję na równie dobrą powtórkę! Czekamy z niecierpliwością!


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →